Adobe flash player Anroid Nougat sürümünde çalışmıyor?

Adobe flash player Anroid nougat sürümünü desteklemiyor.  Ne zaman destekli sürümü çıkartacak veya Adobe Flash Player benzeri uygulama var mı?

oguzhan34 oguzhan34 (96)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android için artık flash desteğini unutun. Resmi olarak destek kesileli çok oldu ve artık desteklenmeyecek. Ancak siz resmi olmayan yollarla bunu telefonunuza yükleyebilirsiniz. Tabiki bu yüklemeyi yaparak güvenlik ile ilgili açıklar için sorumluluk tamamen size ait olacaktır.

    Flash Playerin Android için çıkartılmış en son versiyonu olan 11.1 11.1.115.81 versiyonunu indirebilir ve telefonunuza .apk dosyasından yükleyebilirsiniz.

    Ancak yüklemenizi tavsiye etmem, makbul olan artık flash kullanmayan uygulama ve araçlar ile işinizi görmenizdir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @ismailsarp bilgi için çok teşekkür ederim. Peki desteği neden kesti birde böyle bir sistemi başkası neden atılmamış ki :) oguzhan34 6 yıl önce
    • Hem 3.parti bir program kullanmamak, hemde güvenlik gerekçesiyle adobe flash playere gerek kalmadığı düşünülüyor. Artık HTML5 denilen yapı ile site sayfaları harici bir uygulama istemeden komutları çalıştırabiliyor oluyor. @alattin hocamız işin komut ve güvenlik kısımlarını daha iyi bilebilir. Nitekim herkesin duyduğu cyptolocker gibi bilgisayar dosyalarını şifreleyen birçok zararlı yazılım flash player açıklarını kullanarak bulaşmıştı. @oguzhan34 ismailsarp 6 yıl önce
    • @oguzhan34 flash cok sorunlu bir teknoloji. Ozellikle guvenlik konusunda cok fazla acik bulunuyor. Ayrica mobil cihazlarda pil tuketimi ve islemci kullanimi konusunda sorunlar cikardigi icin flash teknolojisi mobilde istenmeyen bir teknoloji alattin 6 yıl önce
    • Bilgiler için çok teşekkür ederim. :) @ismailsarp @alattin oguzhan34 6 yıl önce