Adobe Flash Player eklentisini etkinleştirmek için tıklayın

Bazı video izleme sitelerinde videoların olduğu yerde Adobe Flash Player eklentisini etkinleştirmek için tıklayın yazıyor. Tıkladığımda

..... şunu yapmak istiyor: Chrome tarayıcısı Flash öğesi çalıştırmak izin ver / engelle penceresi geliyor.

Adobe Flash Player eklentisini etkinleştirmek için tıklayın nedir? İzin versem herhangi bir sorun olur mu?

hakan hakan (15409)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Adobe Flash Player eklentisini etkinleştirmek için tıklayın nedir? İzin versem herhangi bir sorun olur mu?

    Normalde web siteleri videoları HTML5 ile sizlere sunar. Çok daha önceden videolar web sitelerinde Flash formatında yeralıyordu. Fakat Flash teknolojisi sorunlu bir teknoloji olduğu için artık pek kullanılmıyor. Web siteleri de artık videoları HTML5 formatında yayınlıyor.

    Bir web sitesine girdiğinizde izlemek istediğiniz videonun yerinde "Adobe Flash Player eklentisini etkinleştirmek için tıklayın" yazıyorsa bu site videoyu eski formatta yayınlıyor demektir.

    Google Chrome güvenlik açıcınsan Flash player eklentilerini çalıştırmaz. Çünkü flash teknolojisi çok fazla güvenlik açığına sahiptir. Eğer izlemek istediğiniz video çok önemli değilse izin vermeyin.  Site güvenilir bir siteyse, o zaman izin verebilirsiniz. Güvenilir siteden kastım devlet, okul, gazete gibi sitelerde izin verebilirsiniz. Fakat online film izleme sitelerinde flash videolar güvenlik sorunlarına yol açacaktır.

    hakan hakan (15409)