Adobe Flash Player kendiliğinden siliniyor

Bilgisayarımda Adobe Flash Player download ettikten ve kurduktan sonra bir süre sonra program kendiliğinden kaldırılıyor. Tekrar yüklememe rağmen yine aynı şey bir anda kendiğinden tekrar oluyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Kolay gelsin.

muratkaynun muratkaynun (5)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba Murat bey ;

    öncelikle bilgisayarınızda zararlı yazılımlar mevcuttur siz görmediğiniz halde arka planda çalışarak sizin yaptığınız bazı ayarları siliyor dilerseniz aşağıdaki aşamaları gerçekleştirirseniz sorununuz çözülecektir.

    Öncelikle denetim masasında program kaldır menüsüne giriyoruzz ve microsfot ve windows ile başlayan uygulamalar hariç kullanmadığınız programları kaldır diyosunuz (örn : ask.com ,toolbar,ilivid gibi )ardından bu kaldırdığınız programları bir yere not edin ve kaldırma işlemleri bittikten sonra

    C konumuna giriniz ve program files daki kaldırdığınız programların klasörlerini bulunuz ve bulduklarınızı siliniz

    artından pc nizde hangi web tarayıcıları kullanıyor iseniz (firefox,chrome,explorer ,safari,opera,yandex) gibi tarayıcıları açınız ve ayarlar bölümüne tıklayınız ana sayfanızını google olarak ayarlayınız ve  eklentiler bölümünü temizleyiniz ardından çalıştı ekrarnına  %temp% yazınız ve glen temp dosyalarını siliniz silinmeyenleri atlayınız sistemi yeniden başlatıp dlashı tekrar kurdugunuzda sorun giderilmiş olacaktır saygılarımla..

    laboustasarim laboustasarim (693)
    10 yıl önce cevaplandı

      Murat Bey öncelikle uzmanim.net'e hoş geldiniz.

      Keşke işletim sisteminizi belirtseydiniz.

      Adobe Flash Player'ı doğru kaynaktan mı yüklüyorsunuz?  http://get.adobe.com/tr/flashplayer/?no_redirect

      adresi resmi Flash Player indirme adresidir.

      Şunu deneyebilirsiniz:

      1. Flash Playeri Flash Player Uninstaller ile kaldırın. Flash Player Uninstaller indir  adresinden indirebilirsiniz.
      2. Daha sonra size uygun Flash player versiyonunu Flasy Player indir adresinden yükleyin.

      Bu işlemlerden önce bilgisayarınızın virüs veya malware barındırmadığından emin olun.

      Virüs taraması için Malwarebytes anti-malware kullanabilirsiniz. MalwareBytes anti-malware nasıl kullanılır?

      adresinden bilgi alabilir ve indirebilirsiniz.

      hakan hakan (15424)