Adoptopenjdk nedir?

Bilgisayarımda programlarda, yüklü programlar arasında Adoptopenjdk diye bir şey gördüm. Adoptopenjdk nedir? Adoptopenjdk virüs mü? Adoptopenjdk uygulamasını kaldırsam sorun olur mu?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    OpenJDK (Open Java Development Kit) Ücretsiz ve açık kaynaklı Java Geliştirme Kiti. Adoptopenjdk 'da anladığım kadarı ile IBM firması tarafından desteklenen, geliştirilen ve OpenJDK kullanan bir çatı.

    Adoptopenjdk virüs ya da zararlı yazılım değil. Yüklü olan uygulamlarından birisi Adoptopenjdk kullanıyor demektir. Adoptopenjdk uygulamasını kaldırman bu uygulamanın çalışmasını engelleyebilir.   Adoptopenjdk kalmaya devam etsin.

    murat murat (12492)