Ads by browse to save nasıl kaldırılır?

Ads by browse to save nedir? Ads by browse to save reklamları nasıl kaldırılır?

Ads by browse to save bir tür adware yani reklam yazılımıdır. Ads by browse to save bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz bir ücretsiz program veya oyun ile yüklenir.

Chrome tarayıcısıne yüklenen eklenti yüzünden neredeyse tüm web sitelerinde karşınız üzerinde Ads by browse to save  yazan reklamlar görüntülenir. Bu reklamlar sayfanın ortasında, web sayfasının dışında ve sayfa üstünde olabilir.

Ads by browse to save kaldırma aşağıda anlatılmıştır.

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ads by browse to save Ads nedir?

    Ads by browse to save Ads adware yani reklam yazılımıdır. Internet Explorer, Chrome, Firefox tarayıcılar içinde siz webde gezinirken reklamlar çıkartır.  Bu reklamlar Ads by browse to save Ads'nin reklam ağından gelir. Kullanıcılar Ads by browse to save Ads reklamlarını tıkladıklarında Ads by browse to save reklam yazılımı para kazanır.

    Ads by browse to save bilgisayarıma nasıl yüklendi?

    Ads by browse to save reklam yazılımı gibi potansiyel olarak istenmeyen programlar ücretsiz başka programların içine gizlenerek bilgisayarınıza yüklenir.

    İnternetten indirdiğiniz ücretsiz oyun, ücretsiz programların çoğunun gelir kaynağı bu tür reklam yazılımlarıdır. Ücretsiz oyun ve programlar kurulum sırasında Ads by browse to save Ads gibi reklam yazılımlarını bilgisayarınıza yüklerler.

    Aslında kurulum sırasında reklam yazılımının yükleneceğine dair bir ibare mevcuttur. Fakat kullanıcılar ileri-ileri-son şeklinde dikkatsizce program kurmaya alışkın olduklarından kurulum sırasında çıkan yazı ve uyarıları dikkate almazlar. Bu sebepten Ads by browse to save Ads ve benzeri reklam yazılımları bilgisayarınıza yüklenir.

    Örneğin VDownloader, Youtube Downloader, Free YouTube to MP3 gibi programları yüklediğinizde bu programlar ile birlikte bilgisayarınıza reklam yazılımları yüklenir.

    Bu sebepten program kurulumlarında dikkatli olmak daha sonradan yaşayacağınız reklam yazılımı sorunlarını ortadan kaldırır.

    Ads by browse to save virüs mü?

    Ads by browse to save teknik olarak virüs değildir. Ads by browse to save , virüs özelliklerine sahip değildir. Ads by browse to save ads virüsler gibi başka bilgisayarlara kendini kopyalamak veya bilgisayarınızı çökertmek amacında değildir. Ads by browse to save virüs olarak adlandırılmasada potansiyel olarak istenmeyen bir programdır. Ads by browse to save virüs gibi bilgisayarınızı yavaşlatır ve performans sorunları yaşatır. Ad by Browser Extension , virüs tarama programları tarafından bulunamaz. Pek çok kullanıcı tarafından Ads by browse to save virüs olarak adlandırılsa da Ads by browse to save virüs temizleme yazılımları tarafından tespit edilemeyecektir.

    Ads by browse to save kaldırma için bir malware yani zararlı yazılım temizleme programına ihtiyaç vardır. Ads by browse to save kurtulma adımları aşağıda anlatılmıştır.

    Ads by browse to save ads kaldırma, Ads by browse to save ’ten kurtulma adımları

    Ads by browse to save ads veya Ads by browse to save olarak bilinen reklam yazılımından kurtulmak için ihtiyacınız olan bir anti-malware yazılımıdır. Şuan için en güçlü anti-malware yazılımı malwarebytes anti-malware programıdır.

    Ads by browse to save kaldırma işleminde 2 program kullanılacaktır. Bunlardan biri de Adwcleaner programıdır. Bu programlardan Adwcleaner ücretsiz, Malwarebytes anti-malware programının ise ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur.

    Ads by browse to save kurtulma işleminde tarayıcılarınızın kapalı olmasına dikkat edin. Açık Internet Explorer, Chrome, Firefox varsa mutlaka kapatın.

    Ads by browse to save  kaldırma

    Ads by browse to save   programını öncelikle bilgisayarınızdan kaldırmalısınız. Ads by browse to save kaldırmak  için şu yolu izleyin:

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Açılan listeden Browse to Save programını bulun ve Kaldır'a tıklayın. Eğer listede Network System Driver  yoksa ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e soru olarak veya facebook/uzmanim.net adresinden sorabilirsiniz.

    Ads by browse to save   nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Daha sonra bilgisayarınızda Adwcleaner çalıştırın.

    Ads by browse to save kaldırma

    1. Buradan Malwarebytes anti-malware programını indirin.
    2. Bilgisayarınızı Malwarebytes anti-malware ile tam olarak taratın.  Yukarıdaki linkde Malwarebytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.
    3. Adwcleaner programını buradan indirin. Adwcleaner güçlü bir reklam yazılımı temizleme aracıdır.
    4. Linkte anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
    5. Ayrıca bilgisayarınızı HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? linkinde anlatılan HitmanPro ile taratmanız önerilir.

    Yukarıdaki işlemlerden sonra Ads by browse to save kaldırma ve Ads by browse to save kurtulma işlemleri son bulacaktır. Burada anlatılan Ads by browse to save silme işleminden sonra Ads by browse to save ads’den kurtulmuş olacaksınız.

    murat murat (12492)