Ads by MediaAds kaldırma

0

Ads by MediaAds nedir? Ads by MediaAds reklamları nasıl kaldırılır?

Ads by MediaAds bir tür adware yani reklam yazılımıdır. Ads by MediaAds bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz bir ücretsiz program veya oyun ile yüklenir.

Chrome tarayıcısıne yüklenen eklenti yüzünden neredeyse tüm web sitelerinde karşınız üzerinde AAds by MediaAds ve Ad Option yazan reklamlar görüntülenir. Bu reklamlar sayfanın ortasında, web sayfasının dışında ve sayfa üstünde olabilir.

Ads by MediaAds kaldırma aşağıda anlatılmıştır.

murat murat (11008)
6 yıl önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  Ads by MediaAds Ads nedir?

  Ads by MediaAds Ads adware yani reklam yazılımıdır. Internet Explorer, Chrome, Firefox tarayıcılar içinde siz webde gezinirken reklamlar çıkartır.  Bu reklamlar Ads by MediaAds Ads'nin reklam ağından gelir. Kullanıcılar Ads by MediaAds Ads reklamlarını tıkladıklarında Ads by MediaAds reklam yazılımı para kazanır.

  Ads by MediaAds bilgisayarıma nasıl yüklendi?

  Ads by MediaAds reklam yazılımı gibi potansiyel olarak istenmeyen programlar ücretsiz başka programların içine gizlenerek bilgisayarınıza yüklenir. 

  İnternetten indirdiğiniz ücretsiz oyun, ücretsiz programların çoğunun gelir kaynağı bu tür reklam yazılımlarıdır. Ücretsiz oyun ve programlar kurulum sırasında Ads by MediaAds Ads gibi reklam yazılımlarını bilgisayarınıza yüklerler. 

  Aslında kurulum sırasında reklam yazılımının yükleneceğine dair bir ibare mevcuttur. Fakat kullanıcılar ileri-ileri-son şeklinde dikkatsizce program kurmaya alışkın olduklarından kurulum sırasında çıkan yazı ve uyarıları dikkate almazlar. Bu sebepten Ads by MediaAds Ads ve benzeri reklam yazılımları bilgisayarınıza yüklenir.

  Örneğin VDownloader, Youtube Downloader, Free YouTube to MP3 gibi programları yüklediğinizde bu programlar ile birlikte bilgisayarınıza reklam yazılımları yüklenir.

  Bu sebepten program kurulumlarında dikkatli olmak daha sonradan yaşayacağınız reklam yazılımı sorunlarını ortadan kaldırır.

  Ads by MediaAds virüs mü?

  Ads by MediaAds teknik olarak virüs değildir. Ads by MediaAds , virüs özelliklerine sahip değildir. Ads by MediaAds ads virüsler gibi başka bilgisayarlara kendini kopyalamak veya bilgisayarınızı çökertmek amacında değildir. Ads by MediaAds virüs olarak adlandırılmasada potansiyel olarak istenmeyen bir programdır. Ads by MediaAds virüs gibi bilgisayarınızı yavaşlatır ve performans sorunları yaşatır. Ad by Browser Extension , virüs tarama programları tarafından bulunamaz. Pek çok kullanıcı tarafından Ads by MediaAds virüs olarak adlandırılsa da Ads by MediaAds virüs temizleme yazılımları tarafından tespit edilemeyecektir.

  Ads by MediaAds kaldırma için bir malware yani zararlı yazılım temizleme programına ihtiyaç vardır. Ads by MediaAds kurtulma adımları aşağıda anlatılmıştır.

  Ads by MediaAds ads kaldırma, Ads by MediaAds ’ten kurtulma adımları

  Ads by MediaAds ads veya Ads by MediaAds olarak bilinen reklam yazılımından kurtulmak için ihtiyacınız olan bir anti-malware yazılımıdır. Şuan için en güçlü anti-malware yazılımı malwarebytes anti-malware programıdır.

  Ads by MediaAds kaldırma işleminde 2 program kullanılacaktır. Bunlardan biri de Adwcleaner programıdır. Bu programlardan Adwcleaner ücretsiz, Malwarebytes anti-malware programının ise ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur.

  Ads by MediaAds kurtulma işleminde tarayıcılarınızın kapalı olmasına dikkat edin. Açık Internet Explorer, Chrome, Firefox varsa mutlaka kapatın.

   

  Ads by MediaAds  kaldırma

  Ads by MediaAds   programını öncelikle bilgisayarınızdan kaldırmalısınız. Ads by MediaAds kaldırmak  için şu yolu izleyin:

  • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

  • Açılan listeden Network System Driver bulun ve Kaldır'a tıklayın. Eğer listede Network System Driver  yoksa ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e yorum olarak veya facebook/uzmanim.net adresinden sorabilirsiniz.

  Ads by MediaAds  nasıl kaldırılır? programlar ve özellikleri

  Daha sonra bilgisayarınızda Adwcleaner çalıştırın.

  Ads by MediaAds kaldırma

  1. Buradan Malwarebytes anti-malware programını indirin.
  2. Bilgisayarınızı Malwarebytes anti-malware ile tam olarak taratın.  Yukarıdaki linkde Malwarebytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.
  3. Adwcleaner programını buradan indirin. Adwcleaner güçlü bir reklam yazılımı temizleme aracıdır.
  4. Linkte anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
  5. Ayrıca bilgisayarınızı HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? linkinde anlatılan HitmanPro ile taratmanız önerilir.

  Yukarıdaki işlemlerden sonra Ads by MediaAds kaldırma ve Ads by MediaAds kurtulma işlemleri son bulacaktır. Burada anlatılan Ads by MediaAds silme işleminden sonra Ads by MediaAds ads’den kurtulmuş olacaksınız.

  murat murat (11008)
  6 yıl önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol