Ads by Plus-HD-9.1 reklamlarından nasıl kurtulurum?

Google Chome üzerinde, web sitelerinde karşınıza çıkan ve altında Ads by Plus-HD-9.1 veya Ads by Plus-HD-9.1  Ad Options yazan reklamlar ile karşılaşıyorsanız, bilgisayarınızda kendiliğinden açılan reklam pencereleri varsa bilgisayarınıza bir reklam yazılımı bulaşmış demektir.

Bu çözümde Ads by Plus-HD-9.1 reklamlarına yol açan programlar hangileridir ve bu programları nasıl kaldırırsınız sorularına cevap bulacaksınız.

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ads by Plus-HD-9.1 reklamları özellikle Google Chrome tarayıcılarına yapışan programlar ve eklentiler yüzünden karşınıza çıkar. Ads by Plus-HD-9.1  reklamlarından kurtulmak için bilgisayarınıza yüklenen zararlı reklam yazılımlarını tespit etmeli ve kaldırmalısınız.

    Bu adım Windows 7 üzerinden anlatılmıştır, Windows 8 içinde benzer adımları uygulayabilirsiniz.

    Windows 8 'de Başlangıç Ekranına doğrudan Denetim Masası yazarak denetim masasını açabilirsiniz.

    1. Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    2. Yüklü programlarda şu programları veya benzer ada sahip olanları arayın:

    Ads by Plus-HD-9.1 reklamlarına sebep olabilecek olası istenmeyen yazılımlar:

    • 1ClickMovie-Download V9.0
    • allday savings
    • FreeTVDownloader
    • fst_tr_105
    • Happy2Save
    • Host App Service
    • NetoCooouppon
    • NextCoouop
    • Pando Media Booster
    • RobOSaver
    • ShinyPage
    • Software Version Updater
    • V-9.1HD
    • video MediaPlayer
    • WindowsProtectManger

    Tüm bu programlar istenmeyen programlardır. Siz de yüklü olanları kaldırın.

    Bu  programları sağ tuşla tıklayın ve ardından kaldır'ı tıklayın.

    Mobogenie   nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Plus HD virüs mü?

    Plus HD virüs değildir. Virüslerin genel amacı bilgisayarınıza zarar vermektir. Fakat Plus HD gibi adware yani reklam yazılımları bilgisayarınıza zarar vermek için yüklenmezler. Amaçları para kazanmaktır.
    Fakat virüsler gibi bilgisayarınızı yavaşlatırlar. Ram ve işlemci kullanarak performansını düşürürler ve çeşitli sorunlara neden olurlar.

    Plus HD reklamları nasıl kaldırılır?

    Plus HD virüs olmadığı için anti-virüsler tarafından tespit edilemezler. Plus HD virüs gibi kendini kopyalamaz başka bilgisayarlara bulaşmaz. Plus HD virüs gibi dosyalarınıza zarar vermez.

    Plus HD kaldırma için bir kaç işlemi beraber yapmalısınız. Öncelikle Plus HD kaldırma için bilgisayarınızı bir anti-malware yazılımı ile taramalısınız.

    Plus HD kaldırma işlemi aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.

    Plus HD kaldırma: Bilgisayardan reklam programlarının ve virüslerin temizlenmesi

    Plus HD kaldırma ilk adımında bilgisayarınızı zararlı yazılımlara karşı taramalısınız. Malwarebytes anti malware güçlü ve ücretsiz bir zararlı yazılım temizleme programıdır.

    Son aşama:

     Ads by Plus-HD-9.1 reklam programını kaldırmak ve diğer zararlıları silmek için  Malwarebytes anti-malware kullanın.

    Malwarebytes anti-malware nedir, nasıl kullanılır linkinden Malwarebytes anti-malware indirin ve linkte anlatıldığı gibi tarayın.

    Bu tarama işleminden sonra  Ads by Plus-HD-9.1 tamamen kaldırılmış olacaktır.

    murat murat (12492)