ads by plushdv kaldırma

ads by plushdv nedir? ads by plushdv reklamları nasıl kaldırılır?

ads by plushdv bir tür adware yani reklam yazılımıdır. ads by plushdv bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz bir ücretsiz program veya oyun ile yüklenir.

Chrome tarayıcısıne yüklenen eklenti yüzünden neredeyse tüm web sitelerinde karşınız üzerinde ads by plushdv  ve Ad Option yazan reklamlar görüntülenir. Bu reklamlar sayfanın ortasında, web sayfasının dışında ve sayfa üstünde olabilir.

ads by plushdv kaldırma aşağıda anlatılmıştır.

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    ads by plushdv Ads nedir?

    ads by plushdv Ads adware yani reklam yazılımıdır. Internet Explorer, Chrome, Firefox tarayıcılar içinde siz webde gezinirken reklamlar çıkartır.  Bu reklamlar ads by plushdv Ads'nin reklam ağından gelir. Kullanıcılar ads by plushdv Ads reklamlarını tıkladıklarında ads by plushdv reklam yazılımı para kazanır.

    Bu reklam yazılımı karşınıza farklı sürümler ile çıkabilir:

    • ads by plushd 1.2
    • ads by plushd 1.3
    • ads by plushd 1.4
    • ads by plushd 1.5
    • ads by plushd 1.6
    • ads by plushd 1.7
    • ads by plushd 1.8

    gibi farklı sürümlerinden biri bilgisayarınıza yüklenmiş olabilir.

    ads by plushdv bilgisayarıma nasıl yüklendi?

    ads by plushdv reklam yazılımı gibi potansiyel olarak istenmeyen programlar ücretsiz başka programların içine gizlenerek bilgisayarınıza yüklenir.

    İnternetten indirdiğiniz ücretsiz oyun, ücretsiz programların çoğunun gelir kaynağı bu tür reklam yazılımlarıdır. Ücretsiz oyun ve programlar kurulum sırasında ads by plushdv Ads gibi reklam yazılımlarını bilgisayarınıza yüklerler.

    Aslında kurulum sırasında reklam yazılımının yükleneceğine dair bir ibare mevcuttur. Fakat kullanıcılar ileri-ileri-son şeklinde dikkatsizce program kurmaya alışkın olduklarından kurulum sırasında çıkan yazı ve uyarıları dikkate almazlar. Bu sebepten ads by plushdv Ads ve benzeri reklam yazılımları bilgisayarınıza yüklenir.

    Örneğin VDownloader, Youtube Downloader, Free YouTube to MP3 gibi programları yüklediğinizde bu programlar ile birlikte bilgisayarınıza reklam yazılımları yüklenir.

    Bu sebepten program kurulumlarında dikkatli olmak daha sonradan yaşayacağınız reklam yazılımı sorunlarını ortadan kaldırır.

    ads by plushdv virüs mü?

    ads by plushdv teknik olarak virüs değildir. ads by plushdv , virüs özelliklerine sahip değildir. ads by plushdv ads virüsler gibi başka bilgisayarlara kendini kopyalamak veya bilgisayarınızı çökertmek amacında değildir. ads by plushdv virüs olarak adlandırılmasada potansiyel olarak istenmeyen bir programdır. ads by plushdv virüs gibi bilgisayarınızı yavaşlatır ve performans sorunları yaşatır. Ad by Browser Extension , virüs tarama programları tarafından bulunamaz. Pek çok kullanıcı tarafından ads by plushdv virüs olarak adlandırılsa da ads by plushdv virüs temizleme yazılımları tarafından tespit edilemeyecektir.

    ads by plushdv kaldırma için bir malware yani zararlı yazılım temizleme programına ihtiyaç vardır. ads by plushdv kurtulma adımları aşağıda anlatılmıştır.

    ads by plushdv ads kaldırma, ads by plushdv ’ten kurtulma adımları

    ads by plushdv ads veya ads by plushdv olarak bilinen reklam yazılımından kurtulmak için ihtiyacınız olan bir anti-malware yazılımıdır. Şuan için en güçlü anti-malware yazılımı malwarebytes anti-malware programıdır.

    ads by plushdv kaldırma işleminde 2 program kullanılacaktır. Bunlardan biri de Adwcleaner programıdır. Bu programlardan Adwcleaner ücretsiz, Malwarebytes anti-malware programının ise ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur.

    ads by plushdv kurtulma işleminde tarayıcılarınızın kapalı olmasına dikkat edin. Açık Internet Explorer, Chrome, Firefox varsa mutlaka kapatın.

    ads by plushdv  kaldırma

    ads by plushdv   programını öncelikle bilgisayarınızdan kaldırmalısınız. ads by plushdv kaldırmak  için şu yolu izleyin:

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Açılan listeden Offers Wizard Network System Driver , Network System Driver veya PlusHDV bulun ve Kaldır'a tıklayın. Eğer listede Network System Driver  yoksa ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e yorum olarak veya facebook/uzmanim.net adresinden sorabilirsiniz.

    ads by plushdv   nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Daha sonra bilgisayarınızda Adwcleaner çalıştırın.

    ads by plushdv kaldırma

    1. Buradan Malwarebytes anti-malware programını indirin.
    2. Bilgisayarınızı Malwarebytes anti-malware ile tam olarak taratın.  Yukarıdaki linkde Malwarebytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.
    3. Adwcleaner programını buradan indirin. Adwcleaner güçlü bir reklam yazılımı temizleme aracıdır.
    4. Linkte anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
    5. Ayrıca bilgisayarınızı HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? linkinde anlatılan HitmanPro ile taratmanız önerilir.

    Yukarıdaki işlemlerden sonra ads by plushdv kaldırma ve ads by plushdv kurtulma işlemleri son bulacaktır. Burada anlatılan ads by plushdv silme işleminden sonra ads by plushdv ads’den kurtulmuş olacaksınız.

    cemkara cemkara (4215)