adsl internet vdsl yapma

modem adsl ve vdsl destekliyor. interetim adsl bunu nasıl vdsl yaparım.cat6 akblo takınca vdsl kullanabilirmiyim şimdiden tessekkürler

sefa57 sefa57 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Maalesef cat 6 kablosu takınca olmaz çünkü VDSL direk telefon direğinden modeme bağlanan şey ve bunuda sen yapamazsın. Eğer VDSL kullanmak istiyorsan ya elektrikci yada internet sağlayıcınla bu konuyu görüşmen gerekmektedir

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

      -1

      Modemin VDSL desteklemesi VDSL kullanabilecğein anlamına gelmez, altyapının fiber olması gerekir, altyapı ADSL ise ADSL ile yoluna devam edersin, altyapı iyileştirilmediği sürece hep 16, 24 Mbit de kalacaksın.

      hydra hydra (3800)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Modemin VDSL desteklemesi VDSL kullanabilecğein anlamına gelmez, altyapının fiber olması gerekir. Ne alaka şimdi VDSL kullanabilmek için Fiber alt yapımın mı olması lağzım :D darkcrak 3 yıl önce
      • VDSL ile fiber teknik olarak farklı şeyler. darkcrak 3 yıl önce
      • Ona mı takıldın bilader ? Fiberle VDSL arasında gözle görülebilir fark var, fiber le vdsl'yi bir anlık karıştırmışım. Türkiyenin çoğu yerinde fiber yok zaten, neden ? Çünkü çok pahalı, normal bir ev kullanıcısı fiyatından dolayı Fiber kullanamaz. hydra 3 yıl önce
      • ama 100mpbs hız fiber alt yapım destekliyor diye biliyorum sorgulamada öyle çıkıyor sefa57 3 yıl önce
      • Sorgulama da öyle çıkıyorsa mutlaka geçin derim, ADSL kadar lanet bir şey yok. Gerekli tüm bilgiyi ISS'yi arayarak sorun. hydra 3 yıl önce
      • @sefa57 hydra 3 yıl önce
      • @hydra ıss nedir bilgim yokta sefa57 3 yıl önce
      • İnternet Servis Sağlayıcısı demek, Turktelekom, Turkcell, vodafone, turknet gibi... @sefa57 hydra 3 yıl önce