Adsl modemi kapatıp açma veya fişini çekip takma arasında bir fark var mı?

merhaba arkadaşlar benim Airties 5342 modelli modemim var ve modemin açma kapatma düğmesinden kapatıp açmakla modemin fişinden çekip takmanın arasındaki farkları söyleyebilir misiniz? zararı olur mu?

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Modemi açma kapama düğmesinden açıp kapatman veya fişini takıp çekmen arasında hiç bir fark yok.

    Her ikisinde de modeme gelen elektriği tamamen kesersin. Bu da modemin yeniden başlamasına sebep olur. Hiç bir zararı yoktur. Çoğu zaman resetlemeden daha iyi sonuç alırsın. Resetlemede yapılan işlem modem belleğinin boşaltılmasıdır. Açıp kapama, fiş öıkartıp takmada tamamen sıfırlarsın.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

      Resetleme Modemi yeniden başlatır.

      Yani İkiside Aynı işlevi görür.

      katil213 katil213 (30)