ADSL ve Yalın ADSL arasındaki fark nedir ?

ADSL ve Yalın ADSL arasındaki fark nedir?

Hangsi daha güçlü ve hızlı internet verir ?

combine combine (9)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    ADSL İnternet tekniği ve hizmetleri bir sabit telefon tesisatına ihtiyaç duyar. Zira internet sinyallerinin ulaştırılmasında telefon hatlarından faydalanılır. Ama ADSL yalın olursa mekanda bir sabit telefon bulunmasına gerek olmaz. Sabit telefon olmadan o mekanda internet hizmet sağlanır.

    Aradaki fark budur. Yoksa aralarında güçlü, hızlı gibi farklar olmaz.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Hız açısından Adsl ve Yalın ADSL arasında hiç bir fark yoktur. Her ikisi de sonuç olarak ADSL teknolojisi.

      Yalın internet Türk Telekomun çıkardığı bir kavram ve tek farkı hizmet olarak sadece ADSL yani internet hizmeti vermesidir.

      hakan hakan (15424)