Advanced SystemCare kaldırma

Advanced SystemCare nasıl kaldırılır?

IOBIT Advanced SystemCare bilgisayardan nasıl kaldırılır?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Advanced SystemCare Nedir?

    Advanced SystemCare, bir pc performans iyileştirme ve sistem yazılımıdır. Advanced SystemCare üzerinde barındırdığı çeşitli araçlarla, kayıt defteri temizliği, gereksiz dosya temizliği, kötü amaçlı yazılım temizliği, başlangıçta açılan programların kaldırılması gibi işlemleri yerine getirir.

    Advanced SystemCare'i kaldırmalı mıyım?

    Öncelikle bu size kalmış. Pek çok antivirüs firması Advanced SystemCare uygulamasını güvensiz olarak niteliyor ve karantinaya alıyor.  Aslında Çin menşeli pek çok yazılım daha önce benzer durumlarla karşılaştı. ABD merkezli antivirüs firmaları özellikle Çin merkezli güvenlik ve sistem bakım, optimizasyon yazılımlarını pek sevmiyolar.

    Daha önceden Malwarebytes, Advanced SystemCare yazılımını üreten IOBIT firmasını kendi veritabanlarını çalmakla suçlamışlardı. Daha sonra Advanced SystemCare yazılımını potansiyel olarak istenmeyen yazılım olarak veritabanlarına eklediler. Böylece artık Malwarebytes ve Advanced SystemCare aynı bilgisayarda çalışamaya başladı. Daha sonra başka antivirüs firmaları da Advanced SystemCare yazılımını postansiyel olarak istenmeyen yazılım ilan ettiler.

    Bu bilgiler ışığında Advanced SystemCare kullanmak ya da kaldırmak sizin tercihiniz olacaktır.

    Advanced SystemCare nasıl kaldırılır?

    Advanced SystemCare kaldırma yöntem 1:

    1. Denetim Masası Program Ekle veya  Kaldır'a gidin.
    2. Yüklü programlarda Advanced SystemCare uygulamasını bulun.
    3. Advanced SystemCare uygulamsını seçin ve kaldır butonuna basın.
    4. Advanced SystemCare kaldırma işlemi başlayacaktır.
    5. Advanced SystemCare kaldırma ekranında "her neyse, kurulumu kaldır" botununa basın.

    Advanced SystemCare kaldırma yöntem 2:

    1. Advanced SystemCare kaldırmak için Dosya gezgini ile şu yolu bulun: C:\Program Files\IObit\Advanced SystemCare
    2. Bu klasör altında unins000.exe dosyasını bulun ve iki kere tıklayın.
    3. Advanced SystemCare kaldırma işlemi başlayacaktır.
    4. Advanced SystemCare kaldırma ekranında "her neyse, kurulumu kaldır" botununa basın.

    Advanced SystemCare kaldırma

    Bu işlemden sonra Advanced SystemCare bilgisayardan kaldırılacaktır. Kaldırma aşamasının sonunda bazı dosyaların kaldırılamadığına dair bir uyarı çıkabilir. Bunu görmezden gelebilirsiniz. Herhangi bir sorun olmayacaktır.

    murat murat (12492)