Advanced systemcare virüs mü?

Bir hafta önce advanced systemcare'de virüs bulundu. Temizledim virüsü. Güzel uygulamaydı neden virüslü oldu ki?

Advanced systemcare gerçekten virüs mü?

kemal010 kemal010 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Advanced SystemCare pek çok antivirüs tarafından (Malwarebytes, Avira, Avast, Eset Nod 32) PUPs yani potansiyel olarak istenmeyen program olarak tanınıyor.

    Advanced systemcare virüs değil. Fakat potansiyel olarak istenmeyen program sınıfında olan bir yazılım. Bunun bir sebebi de geçmişte Malwarebytes firması IOBit firmasının kendi datalarını çalarak kullandığı yönünde kanttları olduğunu söylemişti. Yani kötü bir sicili var.

    Bu sebepten pek çok program onu PUPs olarak tespit ediyor ve kullanıcıları uyarıyor. Bazıları otomatik olarak  Advanced SystemCare 'i karantinaya alıyor.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

      Bu soru aslında biraz garip.. Ama yinede cevap veriyim. Sistemi virüslerden korumak için;

      • İndirdiğiniz dosyayı açmadan önce antivirüs programı ile dosyayı taratın.
      • Antivirüs veritabanlarını daima güncelleyin.
      •  En iyi Anti-Virüs listesi (tıkla)
      • Crackli program sitelerinden, film sitelerinden vb. dosya indirmeyin.
      • Crackli sitelerden film vb. izlemeyin.

      Bunlar senin işine yarayacaktır.

      toprak34 toprak34 (2026)
      6 yıl önce cevaplandı

        Advanced system care normalde virüs değildir. Fakat programın çalıştırılabilir dosyasına virüs bulaşmış olabilir.

        Fakat bazı antivirüs programları yanlış pozitif denen uyarılar verir. Dosya virüslü değildir ama antivirüs dosyayı virüs olarak görür.

        Bu durumda başka antivirüs programları ile bilgisayarı taratmanda fayda var.

        hakan hakan (15394)