Adware:Win32/Qardaq.A!kitl virüsü nedir?

Merhaba;

İnternette böyle virüsler gördüm araştırdım ancak bir sonuç bulamadım. Adware:Win32/Qardaq.A!ktl virüsü nedir?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Başında "Adware" açıklaması olduğuna göre bu bir reklam zararlısı.

    Reklam zararlıları fazla zarar vermez, virüs bile saylmazlar. Asıl fonksiyonları bazı reklamlar göstermek, izinsiz ve geri planda reklam muhtevalı bazı downloadlar yapmak vb'dir.

    Bu zararlı ile alakalı webde bir bilgiye rastlarsam konuya ilavede bulunurum, böylece detaylarda öğrenilir.

    Adware nedir? (tıkla)

    Adware nedir (Vikipedia): Adware İngilizce açılımı ile advertising-supported software yani reklam destekli yazılım, yüklenildiği bilgisayara yüklenme işleminden sonra program kullanımdayken otomatik olarak çalışan, gösteren ve indirme yapan bir yazılım paketidir. Adware'lerin bazı tipleri spyware (tıkla) statüsündedir ve kişisel bilgilere gizlice ulaşılmasında kullanılırlar.

    temmuz temmuz (12505)