adware/installcore.gen9 nedir ?

adware/installcore.gen9 bir virüs mü yoksa ne ? bilgisayarıma yaklaşık iki hafta önce windows 8.1 pro yükledim ilk başta sorunsuz ve gayet hızlı bir şekilde çalışıyordu. ama artık açılınca 15 dakika beklemek gerekiyor pc'nin kendisini toplaması için . virüs taramasında ''adware/installcore.gen9'' diye birşey gösteriyo ama pek bi şey bulamadım googleda falan . lütfen yardımcı olurmusunuz ?

albayrakdurmus albayrakdurmus (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Adware türü yazılımlar reklam yazılımlarıdır. Bilgisayarınıza ücretsiz diğer programlar ile birlikte yüklenir.

    Chrome'da ya da Firefox'da veya hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız, web de gezinirken anlamsız reklamlar görürsünüz ve nereden geldiğini bilemezsiniz.

    adware/installcore.gen9 da böyle bir reklam yazılımı. adware/installcore.gen9  gibi yazılımlar Potansiyel İstenmeyen yazılımlardır.

    Adware yazılımlar için iki tane çok etkili araç var:

    Bunlardan birisi Malwarebytes anti-malware diğeri de Adwcleaner.

    Malwarebytes anti-malware  nedir? Malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır?

    Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?

    Bu linklerdeki uygulamaları indirin ve çalıştırın. Linklerde nasıl kullanıldığı anlatılmıştır.

    Bu programlar sayesinde bilgisayarınızda hızlanacaktır. Gereksiz tüm reklam yazılımları ve virüsler temizlenecektir.

    murat murat (12492)