AdwCleaner 7.0.0.0 sürümü problemli mi?

Bende birkaç kez sistem çökmesine yol açtı. Tesadüfenmidir bilemiyorum ama ben ciddi olarak kuşkulandım (ve sistemden kaldırdım). Zira birkaç seneden beri AdwCleaner programını memnuniyetle kullanıken (ve çokta faydasını görmüşken) 7.0 sürümünden sonra böyle arka arkaya sistem çökmeleriyle karşılaştım. Son sürümle alakalı olarak başkalarıda benzer problemler yaşadımı bilemiyorum. Konu altında alakalı tecrübelerinizi yazarsanız iyi olur. Ben bu gelişmelerden sonra AdwCleaner hususuyla alakalı sitede yapmış olduğum tavsiyeleri geri çekiyorum. Kullanmaya devam edenlerde dikkatli kullanmalıdır. Bu dikkat, programın tarama sonuçlarının iyi tetkik edilmesi şeklinde olabilir. Yoksa tarama sonucunda çıkanların tamamını sorgusuz, araştırmasız silme komutu vermek şeklinde yol izlenmemelidir. Tekrar ediyorum, bu belirttiklerim ve tecrübelerim son sürüm ile alakalıdır, eski sürümleri kullanmaya devam edenler varsa onlar güvenle kullanmayı sürdürebilirler.

Yanılma payımıda gözönünde bulundurarak dikkatli olunmasını tavsiye ediyor ve ikazda bulunuyorum.

Edit:

İşletim sistemim Windows 10 x64

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Adwcleaner Malwarebytes bünyesine geçtikten sonra gelen son güncellemede bazı sorunlar yaşatıyor. Herkese değil ama bazı kullanıcıların Malwarebytes forumunda sorunlarla karşılaştığını gördüm.

    Özellikle kullanıcılar 7.0.0.0 sürümü ile ilgili sorunlar yaşıyor. Malwarebytes bugün 7.0.1.0 sürümünü yayınladı. Bu sürümde bilinen sorunlar ortadan kaldırıldı.

    Adwcleaner 7.0.1.0 sürümü buradan indirilebilir.

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Tamam, sağol @alattin, iyiki bilgilendirdin. Yoksa haberim olmayacaktı. Vesileyle konuyla alakadar olan diğer üyelerde bilgilenmiş oldular :) temmuz 6 yıl önce
    • Sürüm 7.0.10 testini yaptım, sonuç olumlu. Çökme olmadı. Problem düzeltilmiş gibi (Bazı kusurlar hala var, ayrı konu. Bulunan ve kaldırılmasını komutladığım şeylerin, yeni taramalarda tekrar ve tekrar bulunması gibi. Ama durumu bildiğim için bunu çok önemsemiyorum. Zamanla buda düzeltilir herhalde. Önemli olan problem çökmelere yol açmasıydı, bu problemde giderilmiş görülüyor). temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz senin sorun sayesinde haberdar oldum. Benim denemelerimde de bir sorun yaşatmadı alattin 6 yıl önce

    Aynı problemi Hitman Pro da yaşamıştım, ben yaşadığım zamanki sürümü sistemi çökertmişti. Daha sonra düzeltildi mi bilmiyorum
    Ama Adwcleaner ile alakalı bir problemle karşılaşmadım, zaten kullanmıyorum kendisini

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • HitmanProBeta_x64 kullanmaktayım ve çok memnunum. Hiçbir problem yok. temmuz 6 yıl önce

    Işletim sisteminiz nedir? Adwcleaner windows 7'lerde çok sağlam iş görür fakat daha güncel işletim sistemlerinde, yani windows 8, windows 8.1 ve windows 10'da dikkatli kullanılmalıdır. Bunu bizzat tecrübe ettim...

    araz01 araz01 (291)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Win 10 x64 temmuz 6 yıl önce
    • Kullanmamanızı tavsiye ederim. Windows 10'a da fazla güvenmem yani ısınamadım bi türlü. 8.1 kullanıyorum aslanlar gibi. Antivirus yazılımı da yok ayrıca ihtiyaç duymuyorum. Kullanmak istiyorsanız defender var zaten kendiliğinden. Veya öneri isterseniz araştırıp bilgi verebilirim. araz01 6 yıl önce
    • Tavsiyelerin için teşekkür ederim. Ama bende sana küçük bir tavsiyede bulunayım, sistem güvenliğini ciddiye almalı ve mutlaka sistemde bir antivirüs bulundurmalısın (En azından Windows Defender.. Olabilirse daha güvenilir bir antivirüs programı). temmuz 6 yıl önce
    • Haklısın da şimdi şöyle söyleyeyim ben bilgisayarı sadece oyun için kullanan insanım. Pek bi sorun çıkmadı yani ortalama 1 seneyi geçkin böyle. Ama tabii söylediğinde sonuna kadar da hak veriyorum sana. Benimki ram cimriliği :)) Saka saka 8gb ram var ama ihtiyaç duymuyorum antiviruse araz01 6 yıl önce

    YouTube'da da böyle yorumlar bulunuyor. Ben AdwCleaner kullanmıyorum ancak YouTube'da böyle yorumlar gördüm.

    toprak34 toprak34 (2026)