AFAD deprem sorgulama yapılmıyor. AFAD sitesi açılmıyor sorunu

Deprem riski sorgulama yapmak için AFAD'ın sitesine girmeye çalıştığımda açılmıyor. AFAD deprem sorgulama yapmak için siteye girdiğimde hata veriyor:

"Bu siteye ulaşılamıyor

tdth.afad.gov.tr ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı."

AFAD sitesi açılmıyor sorunu nasıl çözülür?

AFAD "bu siteye ulaşılamıyor" çözümü nedir?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    AFAD sitesi açılmıyor. AFAD deprem sorgulama yaparken hata veriyor. Sorun nedir?

    Bugün itibariyle AFAD, kullanıcıların adres bilgilerini girerek bulundukları bölgenin deprem riski taşıyı taşımadığını öğrenebilmelerini sağlayan yeni bir hizmetini duyurdu. Deprem riski sorgulama hizmeti sayesinde kullanıcılar bulundukları noktanın deprem riski taşıyıp taşımadığını öğrenebilecekler.

    Deprem sorgulama özelliği geldikten sonra aşırı yüklenme sebebiyle https://tdth.afad.gov.tr/ sitesi çöktü ve şuan itibariyle sisteme girilmiyor.

    AFAD sistemi aşırı yüklenmeden dolayı çökmüş durumda. Bu nedenle sisteme girmeye çalışırken "bu siteye ulaşılamıyor" hatasıyla karşılaşabilirsiniz.

    Bu siteye ulaşılamıyor hatası AFAD'dan kaynaklandığı için yapabilecek bir şey yok, sistemin düzeltilmesini beklemek durumundayız.

    Deprem riski sorgulama konusunda detaylı bilgi için Deprem sorgulama nasıl yapılır? konusunu okuyabilirsiniz.

    omercik omercik (9418)