Ağ Bağdaştırıcıları altında çok fazla WAN Miniport var

Merhaba arkadaşlar, görev yöneticisinde daha önce olmayan resimde de göstediğim gibi ağ bağdaştırıcıların altında 8 tane Wan Miniport adında donanım çıktı. Silsemde bir süre sonra tekrar ortaya çıkıyorlar. Windows 10 kullanıyorum. Sizce bu neyden kaynaklanıyor? Virüsmü eğer virüs ise nasıl kurtulabilirim? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

lion lion (595)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    WAN Miniport'lar işletim sisteminin kullandığı portlardır. Eğer görüntülenmesini istemezsen Aygıt Yöneticisi/Görünüm menüsünde "Gizli aygıtları göster" baş tarafındaki işareti kaldırırsın.

    WAN portu nedir, ne işe yarar? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Onu biliyorum fakat "Gizli aygıtları göster" işaretini kaldırsam yada işaretlide bıraksam fark etmiyordu sürekli olarak görünüyordu sanırım iobit driver booster yüzünden oldu onu kurup driverların güncel sürümlerini yüklemiştim. bende sistem geri yükleme yaparak windows'u eski bir tarihe geri yükledim sorun çözüldü. Vakit ayırıp cevap verdiğiniz içinde yukarı oyladım. Sağolun lion 6 yıl önce
    • Geçmiş olsun @lion temmuz 6 yıl önce

    Sorunu çözmüşsün fakat başkalarınında işine yarar diye düşünerekten cevap veriyorum.

    • WAN Miniport (IKEv2)
    • WAN Miniport (IP)
    • WAN Miniport (IPv6)
    • WAN Miniport (L2TP)
    • WAN Miniport (Network Monitor)
    • WAN Miniport (PPPOE)
    • WAN Miniport (PPTP)
    • WAN Miniport (SSTP)

    Aygıt yöneticisinde birden fazla Wan Miniport görmen bir virüs belirtisi değil.

    Bu aslında her bilgisayarda olan şeyler. Fakat gizli sürücü olduğu için görünmez.

    WAN Miniport nasıl kaldırılır?

    1. Aygıt Yöneticisine gir.
    2. Görünümü tıkla.
    3. Gizli Aygıtları Göster seçeneğinin işaretini kaldır.

    Şimdi Ağ bağdaştırıcılarının altında WAN Miniport görmeyeceksin. Bir şekilde Gizli Aygıtlarıda görüntüle seçeneğini aktif hale getirmişsin.

    hakan hakan (15394)