ağ bağdaştırıcılarında kablosuz ağ bağdaştırıcısı yok ne yapabilirim

bilgisayarım windows 8 işletim sistemli internete wifi ile bağanamıyorum ethernet kablosu takın diyor fakat ben wifi ile bağlanmak istiyorum acil cevap yazın teşekkürler

kullanici19190 kullanici19190 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    bilgisayarınızın ağ gereksinimlerini otamatik olarak belirleyip  indirir http://www.iobit.com/downloadcenter.php?product=imf4beta indirin ve eksik olanı ne varsa tamamlar

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

      Sorunuz biraz eksik kalmış.Eğer kablosuz ağ bağdaştırıcısını Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin bölümünde göremiyorsanız bilgisayarınızda kablosuz adaptör bulunmuyor anlamına geliyor.Yapılabileceler şunlar olabilir;

      • Masaüstü bir bilgisayar kullanıyorsanız genelde Wifi Adaptör bulunmaz bu durumda harici bir adaptör satın almanız gerekecektir.Adaptör  varsa tanıtılmamıştır.
      • Dizüstü bir bilgisayar kullanıyorsanız adaptörünüz devre dışı olabilir.Etkinleştirmek için bilgisayarınızın FN+FX tuşlarından wifi olanına basarak aktifleştirmeyi deneyin.Eğer buna rağmen çalışmadıysa tanıtılmamış gözükecektir.

      Her iki durumda da bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi bölümüne girin.Burada ağ bağdaştırıcıları yazısına tıklatarak genişletin.Kablosuz bağdaştırıcı isminin olduğundan emin olun.Ayrıca bilinmeyen aygıtlar bölümünde tanıtılmamış Wifi,ethernet bağdaştırıcı olup olmadığına bakın.

      ismailsarp ismailsarp (6010)
      8 yıl önce cevaplandı

        Büyük ihtimal sürücülerin güncel değil. Aşağıda yazılanlar ağ denetimi sürücüsünü güncellemekle ilgilidir.

        1. Başlat çubuğundan 'Aygıt Yöneticisi' ni aratın
        2. Aygıt yöneticisine gidin
        3. Diğer aygıtlar başlığına çift tıklayın
        4. Ağ denetleyiciyi ye sağ tıklayın
        5. Güncelleştirin
        6. Çevirimiçi seçeneğine tıklayın

        Eğer ağ denetleyicisi güncelleştirmeyi başaramazsa:

        1. http://www.drivertoolkit.com/ buradaki programı free olarak indirin
        2. Programı kurduktan sonra bilgisayarı taratın(scan)
        3. Gelen listede ağ bağdaştırıcıları kısmında "ready to download" a çift tıklayın
        4. "Device Description" ın karşısındaki yazıyı googleda aratıp bilgisayarınıza indirin
        5. İndirdikten sonra kurun ve kurduğunuz klasörü aklınızda tutun
        6. Aygıt yöneticisine gidin
        7. Ağ denetleyicisini güncelleştirin
        8. Elle seçeneğine basın
        9. Gözat' a tıklatın
        10. Aklınızda tuttuğunuz klasörü seçin
        11. Bilgisayarınızı yeniden başlatın
        12. Bu kadar

        Bundan sonra sağ altta kablosuz ağ bağlantısını gösteren 5 tane dikey dikdörtgen gelecek.Son olarak Fn+F2 tuşuyla wifi izninin açık olduğunu kontrol edin.

        1.
        sergenn sergenn (1)