Ağ bağlantısında ethernet seçeneği gözükmüyor

PC ağ bağlantısında Wi-Fi görüyorum ancak ethernet (kablolu yerel ağ bağlantısı gözükmüyor), sorunun modem veya kabloda olup olmadığını kontrol etmek için laptop taktığımda kablolu internet çalışıyordu. Bütün driverlarda güncel, ne yapmam gerekiyor?

Ekran görüntüsü: https://i.hizliresim.com/kXrWEm.png

furkantr16 furkantr16 (7)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Yolladığın resim üzerinden gidersek ethernet kartın sürücüsü yüklü değil. Muhtemelen sürücüsü bir şekilde kaldırıldı. Aygıt Yöneticisinden Ethernet kartını kontrol etmelisin. Eğer sürücü üzerinde soru işareti gibi bir simge varsa aygıtı kaldır ve yeniden yükle.

    Son ihtimal, eğer sürücü sorunu yoksa, donanım sorunu  yani kart bozulmuş olabilir.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

      Sen Aygıt Yöneticisindeki ağ bağdaştırıcılarının görüntüsünü konuya koyarak paylaşmalısın. Orada ethernet (kablololu ağ bağdaştırıcısı) sürücüsü yüklümü değilmi, eğer yüklüryse bozukmu (sarı ünlemli) veya bir şekilde devre dışı olmuşmu bunları görmeli ve anlamalıyız.

      1- Sürücü bozuk veya bir şekilde silinmişse yeniden yüklemelisin.

      2- Sürücü "devre dışı" ise sağ tık marifetiyle yeniden etkinleştirmelisin.

      temmuz temmuz (12505)