Ağ denetleyicisi sorunu nasıl çözülür?

Format sonrası ortaya çıkan Ağ denetleyicisi sorunu nasıl çözülür?

Ağ denetleyicisi olarak görünen donanımın sürücüsü nasıl bulunur?

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ağ denetleyicisi sorunu nasıl çözülür?

    Ağ denetleyicisi nedir?

    Windows işletim sisteminin tespit ettiği ve varsayılan sürücüler yükleyerek tanımladığı Ağ denetleyicisi, kablolu ağa bağlanmanızı sağlayan Ethernet kartı veya kablosuz ağa bağlanmanızı sağlayan kablosuz ağ adaptörü olabilir.

    Özellikle format sonrasında Windows işletim sistemi üzerine daha önce yüklenen sürücüler silinir. Kurulum sırasında Windows tanıdığı, bildiği donanımlara ait sürücüleri yükler.  Fakat bazı donanım birimlerini tanımlayamaz. Çünkü Windows sürücü veritabanında bu donanımlar kayıtlı değildir. Ağ denetleyicisi sorunu bu durumda ortaya çıkar.

    Ağ denetleyicisi sorunu nasıl çözülür?

    Ağ denetleyicisi sorunu yaşıyorsanız o zaman yapmanız gereken gerekli uygun sürücüyü bulup yüklemektir. Ağ denetleyicisi sorununu çözmek için bir kaç yöntem var.

    Ağ denetleyicisi sorunu çözüm 1: Sürücü paketi (Driver pack) yükleyin.

    Driver Pack yazılımları pek çok sürücüyü içinde barındıran hazır sürücü paketleridir.  Windows Ağ denetleyicisini bulamadıysa ve gerekli sürücüyü yükleyemediyse o zaman siz driver pack ile gerekli sürücüyü yükleyebilirsiniz. DriverPack ücretsiz bir uygulamadır. Binlerce sürücüyü barındırır.

    DriverPack indir

    Ağ denetleyicisi sorunu çözüm 2: 3DP Net ile ağ denetleyicinizin sürücüsünü yükleyin

    3DP Net oldukça kullanışlı ve sadece ağ denetleyicisi için özelleştirilmiş bir uygulamadır. Windows ağ denetleyicisini tanıyamadığı durumlarda 3DP Net ile ağ denetleyicisi sürücülerini yükleyebilirsiniz.

    3DP Net uygulamasını buradan indirebilirsiniz (Server 1, Server 2 yazan linklerden birine tıklayın)

    3DP Net otomatik olarak eksik ağ denetleyicisi sürücülerini yükleyecektir.

    Ağ denetleyicisi sorununun çözümü için bunlar yeterli olacaktır. Fakat Ağ denetleyicisi sorunu devam ederse bu çözüme bilgisayar marka  ve modelini yazarak Ağ denetleyicisi için uygun sürücüyü talep edebilirsiniz.

    murat murat (12492)