Ağ işletmeciliği ve Web programcılığı arasında (zorluk) ve farklar neler ?

Yakın bir arkadaşımın kardeşi var 10.sınıf bilişim bölümü okuyor ama ilerki senede ağ işletmeciliği yada web programcılığını seçicek ikisi arasında sizce hangi seçimi yapmalı birde zorluk açısından hangisi zor ?

Yani detaylı bir bilgi verirseniz çok sevinirim...

                                                                                                                                                      saygılarımla..

lucas77 lucas77 (199)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ağ işletmeciliği ve Web programcılığı arasında hiç bir benzerlik yoktur. Tek ortak noktaları bilgisayardır.

    Ağ işletmeciliği; ağ ve ağ yapıları, işletim sistemleri, servisler, sunucular, ağ donanımları gibi konuları içerir.

    Web programcılığı; HTML, PHP, Asp.net gibi programlama dilleri ve internet üzerinden çalışan yazılımları temel alır.

    Zorluk açısından yazılım daha zordur. Ama bu kişiden kişiye değişir. Arkadaşının kardeşi yazılıma meraklıysa, programlamaya meraklıysa Web programcılığını seçsin. Yok bilgisayarlar, ağ, işletim sistemlerine meraklıysa Ağ işletmeciliğini seçsin.

    Olaya zorluk kolaylık açısından değil de ilgili alanı açısından bakması daha iyi olur. Her iki tarafın da kendine göre zorlukları elbette var ama tamamen farklı alanlar ve ilgisi yoksa okuduğu bölümü sevmeyebilir.

    murat murat (12492)