Ağ parolasını girin - Ağ kimlik bilgilerini girin

merhabalar. Bir pc den  ikinci bir pcnin TERM1 isimli kullanıcısına bağlanrak bir  satış programı kullanıyorum.bugüne kadar  bağlanırken şifre istemyordu.  şifre istemeye başladı.ve kimse herhangi bir şifre vermedi.  internet modem ile kurulan bir ağ var. bu sorunu nasıl düzeltebilirim.yardımcı olur musnuz acil.

ozcelik ozcelik (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bağlantı yaptığınız bilgisayara ağ konusunda deneyimli birinin bakması gerekir. Buradan yönlendirme ile sorunu çözmeniz çok zor. Yapacağınız yanlış bir işlem ağ yapınızı tamamen bozabilir.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

      Bende de aynı sorun var. Normalde hep yazdığım şifreyi şimdi kabul etmiyor.

      eray1965 eray1965 (11)
      4 yıl önce cevaplandı

        Ağdaki bir paylaşımı kullanmak istediğinizde sizden parola istemeye başladıysa şunu deneyebilirsiniz. Belki Grup ilkeleri ile ilgili bir sorun vardır. Şunu dener misiniz?

        1. Windows ve R tuşlarına birlikte basın. Bu çalıştır bölümünü ekran getirecektir.
        2. Buraya gpedit.msc yazın ve enter tuşuna basın.  Eğer bu komut sizde hata verirse sizde gpedit etkin değil demektir. Windows 7 home, Windows 8 home , Windows 8.1 home sürümlerinde gpedit etkin değildir. Aşağıdaki işlem Windows 10 home, Windows 7 home, Windows 8 home , Windows 8.1 home sürümlerinde  çalışacaktır. İlk olarak buradan gpedit etkinleştirme batch dosyasını indirin: Gpedit ektinleştirme dosyası indir
          Alıntı buradan: https://uzmanim.net/soru/windows-home-surumlerinde-gpedit-group-policy-yerel-grup-ilkesi-duzenleyici-nasil-aktif-edilir/91261) Gpedit (Yerel Grup İlke Düzenleyicisi) etkinleştikren sonra aşağıdaki adımlara devam edin
        3. Yerel Grup İlke Düzenleyicisi açılacaktır. Şu yolu izleyin
        4. Bilgisayar  Yapılandırmasını tıkla.
        5. Windows Ayarları tıkla.
        6. Güvenlik Ayarları tıkla
        7. Yerel İlkeler tıkla
        8. Güvenlik seçenekleri tıkla.
        9. Sağ bölmeden Ağ erişimi: Adlandırılmış Kanallar ve Paylaşım'lare anonim erişimi kısıtla çift tıkla.
        10. Devre dışı seçeneğini seç.
        11. Uygula ve tamam botunlarına basın.
        12. Bu işlemden sonra bilgisayarı yeniden başlatmak gerekebilir.

        Şimdi tekrardan ağ kaynağına erişmeyi deneyin.

        alattin alattin (16984)