Ağıma Hangi Bilgisayarların Girip Girmediğini Nasıl Anlarım?

Son günlerde ağıma birisinin girdiğini düşünüyorum bunu nasıl anlarım ve onları bloklarım?

kullanici194404 kullanici194404 (32)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba

    Ağınıza hangi bilgisayarların bağlı olduğunu öğrenmek için modem arayüzünü kullanabilirsiniz.Bilgisayarınızın ağ paylaşımı da açıksa görülebilir ancak bunu tam olarak anlayamazsınız.En iyi çözüm modem arayüzüne girmek olacaktır.

    Modem arayüzüne nasıl girilir?

    Modem arayüzüne girmek için modemin size atadığı Varsayılan IP Adresi numarasını tarayıcınızın adres satırına girmeniz gerekiyor.

    Genelde Varsayılan Ip Adresleri bellidir.Bu yüzden nasıl bulunacağını göstermemiz gerekmiyor.

    Varsayılan Ip Adresleri genel olarak kullanılanlar; 192.168.1.1 , 192.168.2.1 , 10.0.0.1

    Aşağıda en çok kullanılan 2 modemin (AirTies ve Tp-Link arayüzlerine nasıl girilir anlatılmıştır.Diğer modemler için de mantık aynıdır)

    Airties modemlerde bağlı olan cihazları görüntüleme:

    1. Tarayıcının adres satırına 192.168.2.1 yazın ve enter e basın.Şifre bölümüne eğer siz daha önce bir şifre atamadıysanız şifreniz admin veya ttnet ya da boş bırakarak giriş yapın.

    2. Açılan arayüz ekranındaki sol menüden LAN seçeneğini seçin.Ardından sağ tarafta güncel ağa bağlı olan cihazların listesini görebilirsiniz.

    Tp Link modemlerde ağa bağlı olan cihazları görüntüleme

    1. Tarayıcının adres bölümüne 192.168.1.1 yazın ve enter e basın.Şifre ekranına admin veya ttnet yazarak giriş yapın.

    2.Üst menüdeki Ara yüzü Ayarı bölümüne gelin ve alt kısımdaki LAN seçeneğini seçin.

    3.Açılan münede direkt olarak ağa bağlı olan liste gözükmezse Güncel Havuz Özeti ne tıklayarak ağa bağlı olan cihazları görüntüleyebilirsiniz.

    Airties ve Tp-Link modemlerin dışında da aynı mantıkla hareket ederek ağa bağlı olan cihaz listelerini görebilirsiniz.

    Düzenleme: 15 Ağustos 2015

    Mac Engelleme (Bloklama) ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.

    Tp-Link Modemlerde Ağa Bağlı olan cihazları görüntüleme ve MAC Engelleme Nasıl Yapılır?

    AirTies Modemlerde Ağa Bağlı olan cihazları görüntüleme ve MAC Engelleme Nasıl Yapılır?

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Benimki superonline ama yine de işe yaradı teşekkür ederim. kullanici194404 8 yıl önce