AIDA64 programında ''En Fazla Bellek Miktarı'' gözükmüyor

merhaba arkadaşlar ben bilgisayarıma ram yüklemek istiyordum bir önceki sorumda bana AIDA64 programını önermiş arkadaşın birtanesi fakat En Fazla Bellek Miktarı yazmıyor resimdeki gibi ama En Fazla Bellek Miktarı yok

seferulas1990 seferulas1990 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Anakartının (veya notebook PC'nin) marka/modelini bu arabirimden öğren ve o bilgi ile web üzerinde araştırmanı yap (veya konu muhtevasına ekle, bakalım.).

    Edit:

    Anakartında 2 Adet RAM slotu mevcut ve sen bu slotlara en fazla 2x4 Gb toplam 8 Gb RAM (DDR3 cinsi) takabilirsin. Senin anakartında mevcut 4 Gb 2x2 ise bunu yapamazsın. Bu vaziyette azami ram kapasitesini kullanabilmek için mevcut 2x2'yi çıkartarak ıskartaya ayırman ve yüksek kapasiteli yeni RAM/RAM'ler alman gerekecektir.

    Ama eğer mevcut olan tek 4 Gb RAM ise bu halde aynı RAM'den bir tane daha alarak ilave edebilirsin.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Şimdi ben 4 gb ram taktırabilirimiyim peki seferulas1990 7 yıl önce
    • Anakart üzerinde RAM slotlarına baktınmı? Orada tek slotta tek RAM varsa aynısından bir tane daha alır ve boş slota takarsın, ikisi toplam 8 Gb olur. Ama iki slotta birer RAM takılıysa bu halde ikisinide çıkararak ıskartaya ayırman ve onların yerine iki adet 4'er Gb Ram alman ve çıkardıklarının yerine takman gerekecektir. Herhalde şimdi anlamışsındır. İlk olarak kapağı aç ve içerideki RAM'i/RAM'leri bir gör hele (Not: Bunları daha önce açtığın konudaki sistem fiziksel RAM'İNİN 4 Gb olduğu bilgisini paylaşmanı esas alarak belirtiyorum.Eğer orada yanlış bilgi verdiysen değişebilir. Ama her halukarda kapağı açarak anakart üzerindeki RAM veya RAM'leri kendin görmelisin.). temmuz 7 yıl önce
    • teşekkürler seferulas1990 7 yıl önce
    • Birşey değil, kolay gelsin. temmuz 7 yıl önce
    • Kasayı açıp baktım 2 ram slot yeri var. PC eskiden 2 gb ram vardı ben, 2 gb daha taktırdım. Oldu 4 gb şimdi 4 gb daha taktırcam fakat slot yeri yok onun yerine 2 gb lik ramı çıkarıp yerine 4 gb lik alalcağım ramı taksam olurmu peki toplam 6 gb lik ram seferulas1990 7 yıl önce
    • Olur. Aynı cins ve aynı frekans hızı olsun. Hatta bulabilrsen aynı marka olmasında fayda olur. Zira RAM uyum hususu önemlidir. Bazan bırakalım farklı frekans vs'yi farklı markalarda bile uyum problemi çıkabiliyor. Kolay gelsin. temmuz 7 yıl önce
    • Bu uyum meselesinide düşünerek sana 2x2 Gb varsa ikisinide ıskartaya çıkarır ve yeni aynı marka aynı cins 2x4 Gb alırsın demiştim. RAM Fiyatları öyle fazla falan değil. Diğer donanım fiyatlarına göre çok daha az. temmuz 7 yıl önce
    • Ayrıca 4 Gb'den 6 Gb'a upgrade fazla fark yaratmaz ama 8 Gb'a olursa farkedilir. temmuz 7 yıl önce
    • http://urun.n11.com/bellek-ram/4-gb-ddr2-ram-800-mhz-tek-slot-amd-uyumlu-ram-mr05-P96722145?cid=601002&gclid=CL7t_sC9ls4CFQYo0wodFM0Fog&gclsrc=aw.ds bu linkteki ram uyarmı sizce , seferulas1990 7 yıl önce
    • Sen benim yazdıklarımı okumuyorsun galiba. Bir önceki yorum mesajımda ne demiştim? Ve ondanda bir önceki mesajda?.. temmuz 7 yıl önce
    • Senin linkini verdiğin RAM, DDR2 bu olmaz. Senin anakartın DDR3 destekliyor. RAM upgrade yapacaksan eskileri çıkar, kenara koy ve yeni iki adet DDR3 RAM al. Benden bu kadar. Bana bir daha sorma. İstersen yeni konu aç ve genele sor. Kolay gelsin. temmuz 7 yıl önce
    • teşekkürler seferulas1990 7 yıl önce

    teşekkürler hemen yapıp size dönüyorum

    seferulas1990 seferulas1990 (1)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Mesajımın altına ekledim. temmuz 7 yıl önce