AirShou nedir? AirShou nasıl kullanılır?

AirShou nedir?

AirShou telefona nasıl indirilir?

AirShou Android'e indirilir mi?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    AirShou Screen Recorder nedir?

    AirShou, Android için ücretsiz ekran videosu çekme uygulamasıdır. AirShou uygulaması ile Android'de ekran videosu çekme yapabilirsiniz.

    AirShou Screen Recorder ile Android'de ekran videosu çekme

    1. Buradan AirShou Android uygulamasını indirin.
    2. İndikten sonra uygulamayı açın.
    3. AirShou'yu ilk açtığınızda eğer cihazınız rootluysa root erişimi isteyebilir, bir uyarı gelirse izin verin.
    4. Daha sonra aşağıdaki gibi uygulama arabirimi gelecek. Buradan Ekranı Kaydet butonuna dokunarak ekran kaydını başlatabilirsiniz.

    Uygulamada bilmeniz gereken bazı ince ayarlar bulunuyor. Onlardan kısaca bahsedeceğim.

    • Çözünürlük:
      Burada çektiğiniz ekran videosunun çözünürlüğünü belirleyebilirsiniz. Daha net ve kaliteli bir video ortaya çıkmasını istiyorsanız 1080P'yi seçmenizi tavsiye ederim.

    • Video formatı:
      Çektiğiniz videoyu mp4, avi veya başka bir formatta kaydetmek için bu seçeneği kullanabilirsiniz.

    • Çekim yönü:
      Video çekerken ekranın hangi yönde olmasını istediğinizi buradan ayarlayabilirsiniz. Otomatikte kalması yeterli olacaktır.

    • Bit hızı:
      Bu ayarın 10 Mbps'te kalması yeterli olur. Bit hızı ne kadar yüksek olursa video o kadar akıcı olur ancak ekran videosu çekme sırasında kasılma oranı daha fazla artabilir. Eğer çok yüksek donanımlı bir telefonunuz varsa bit hızını yükseltebilirsiniz.

    AirShou ile ekran videosu çekerken ses kaydedilir mi?

    Android'de ekran videosu çekerken aynı esnada ses kaydı da yapılıp yapılmayacağını kendiniz seçmeniz gerekiyor.

    1. AirShou uygulamasını açın ve ayarlara girin.
    2. Ayarlardan Ses kaynağı seçeneğine dokunup Mikrofon seçeneğini seçin.
    3. Artık android'de ekran kaydı yaparken konuşmalarınız telefonun mikrofonu vasıtasıyla ekran videosuna dahil edilecektir.

    AirShou Screen Recorder ücretli mi?

    Hayır. AirShou uygulaması tamamen ücretsizdir. İndirmek ve kullanmak için hiçbir ücret ödemeyeceksiniz.

    Android ekran videosu çekme için root gerektirir mi?

    Eğer Android sürümünüz 5.0'dan düşükse ekran videosu çekme için root gerektirir, yani cihazınız rootlu olmak zorundadır. Ama Android 5.0 ve üzeriyse ekran videosu çekme için root erişimi gerektirmez. Sürüm 5.0 ve üzerinde rootlu olmasa bile Android'de ekran videosu çekebilirsiniz.
    ​​​

    omercik omercik (9418)