Airties modem internet ışığı yanmıyor

Merhaba arkadaşlar gece yatarken ben modemi kapatıyorum bugün modemi açtım ekimi yüzümü yıkamaya gittim lavaboya lavabodan çıktım halen internet gelmemiş modeme baktım 3 ışıktan modemin ön tarafından baktığımızda sağ taraftaki ışık yanmıyor internete giremiyorum modem adı modeli airties 5342 sorun TTNET demi yoksa modemdemi

gorele28 gorele28 (387)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Problemin internetten kaynaklandığını anlamak için modem üzerindeki ışıklara bakmak lazım. DSL ve İnternet ışıkları yanıyor mu?

    Bu ışıkların özellikle DSL ışığının mutlaka yanması gerekir. Böylece internetin modeme ulaştığını anlamış olursun. Eğer yanmıyorsa senin kullanıcı olarak yapabileceğin pek bir şey yok aslında. Şunu yapabilirsin, modemin DSL kablosunu (duvardan modeme bağlanan kablo) çıkarıp tekrar takarsın. Olmadı en kötü ihtimal modemi sıfırlamayı denersin, veya evinde başka bir modem varsa onu takmayı denersin.

    Hala düzelmezse bu sefer intenet servis sağlayıcının müşteri hizmetlerini arayıp problemini ilet.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • İnternet Işığı yanmıyor wiereless Işığı yanıyor ama arada sırada yıpıldıyor dediğiniz gibi kabloyu çektim taktim sonuç aynı @farurhenho gorele28 5 yıl önce
    • O zaman internet servis sağlayıcını arayıp bi arıza kaydı bırakabilirsin. @gorele28 omercik 5 yıl önce