Ajax metni eksik gönderiyor

Merhabalar ben php jquery ajax kullanıyorum.Bir metin var ve ben bu metni ajax ile sayfa yenilemeden gönderiyorum ama metnin bir kısmını yollamıyor.Eksik yolluyor kodlarımda eksik ya da fazla bir şey yok ama siz bir kontrol eder misiniz? Bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır ?Ajax kodlarım;

    $(function(){
        $(".kayit").click(function(){
    var metin = $("[name=metin]").val();
    var deger = "metin="+metin;

    $.ajax({
        type: "POST",
        url: "post.php",
        data: deger,
        success: function(sonuc){
       alert(sonuc);
        }
    });

@alattin

Eksik gönderilen metin;

	   $(function(){

        $(".kayit").click(function(){
    var kullaniciadi = $("[name=kullanici_ad]").val();
    var eposta = $("[name=eposta]").val();
    var parola = $("[name=parola]").val();
    var deger = "kullaniciadi="+kullaniciadi+"&eposta="+eposta+"&parola="+parola;

					$.ajax({
		type: "POST",
		url: "post.php",
		data: deger,
		success: function(sonuc){
		}
	  });
		}

yumuklusucurta yumuklusucurta (89)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    data parametresini yanlış göndermişsiniz. ajax'taki data parametresini şu şekilde gönderirseniz muhtemelen sorun çözülecektir.

    data: {"kullaniciadi": kullaniciadi, "eposta": eposta, "parola": parola}

    yuunus90 yuunus90 (16)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Deger değişkenine aktarıp öyle dataya gönderiyorum onda çalışmada bir sıkıntı yok. yumuklusucurta 6 yıl önce