Akılllı tlfnda nolar sim karta nasıl kaydedilir ?

Şimdiki akıllı telefonlarında şöyle bir sorun oluyor.
Sim kartımız takılı durumdayken telefon noları kaydediyoruz , fakat nolar sim kart
hafızasınamı yoksa telefon hafızasınamı kayıt oluyor anlamıyoruz.
Noyu kayıt ederken şöyle bir uyarı sorusu çıkmıyor ( en azından benim telfnumda böyle)
benim tlfn marka ve modeli xaomi redmi note 8.
Genelde bu sorunu duyuyorum sim kart her hangi bir durumda tlfn dan çıktığından
sim kart tlfn da takılıyken kaydedilen nolar sim karttan kayboluyor ve nolar tlfn hafızasında kalıyor.
Ve çoğunlukla tlfn arıza yapıyor ve nolar yok oluyor.
Bu sorun nasıl çözülür?
Yada çözümü var mı ?

mat7 mat7 (341)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefonuna yeni kişi kaydederken şöyle aşağıdaki gibi bir ekran gelir. Burada Şuraya kaydedilecek bölümüne dokunursan  kayıtlı Google hesapları ve SIM görüntülenir. Dilersen SIM karta, dilersen Google hesabına kaydedersin. Google hesanına kayıt etmeni öneririm.  Telefonu değiştirdiğinde yeni telefonun Android bir telefonsa oraya sadece Google hesabını eklediğinde tüm kayıtlı numaraların gelir.

    Fakat Ayarlar > Hesaplar & Senkronizasyon altında Verileri Otomatik Senk. et Açık olmalı. Bu ayar açıksa kayıt ettiğin her kişi Google sunucularına da gönderilir ve orada saklanır. Böylelikle telefonun başına bir şey gelse bile Google hesabının parolasını bildiğin müddetçe yeni telefona kişilerini aktarabilirsin.

    xiaomi yeni kişi ekleme sim karta

    alattin alattin (16999)
    1 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim . @ alattin (16472) mat7 1 yıl önce