Akım korumalı priz tavsiyesi verir misiniz?

Akım korumalı bir priz alacağım, bi' eleman gerekli al bence demişti. Ne tavsiye edersiniz? Çok pahalı olmasın.

egesacinti egesacinti (39)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    • Hocam ürünü satın aldım ve ancak test etme imkanı bulabildim. Duvardaki prize direkt olarak takıp diğer fişleri de üzerine taktım. Akım korumalı prizin güç tuşuna bastığımda göstergenin kırmızı yandığını gördüm. İnternette biraz araştırdım ve öğrendim ki kırmızı yandığında veya hiç yanmadığında akım koruma prizinin özelliğini yitirmiş olduğunu gösteriyormuş. Aynı modelde internette videolara baktım hepsinin göstergesi sarı yanıyor. Kutusunun üzerindeki resimde de sarı yanıyor. Benimki kıpkırmızı. İade talebinde bulunacağım veya garantiye yollayacağım sanırım. Bir de sigorta tuşu var. Bu prizlerin mantığı nedir hocam? Yani yüksek akım olduğunda benim ek olarak bir şey yapmama gerek var mı? Veya gök gürültülü yağmurlu bir havada sigortaya veya güç tuşuna falan mı basmamız gerekiyor? Veya kendisi hepsini yapıyor mu? egesacinti 3 yıl önce
    • @hydra egesacinti 3 yıl önce
    • Prize neler takılı? Ucuz akım korumalı prizlerin çok iyi koruyamadığı fikrindeyim. Eğer cihazların güvenliğini önemsiyorsan UPS alabilirsin ama onlarda pahalı. Prizlerin mantığı şebekeden yüksek elektrip akımı geldiği zaman sigorta atar ve kendini kapatır, bunun dayanıklılığı joule'a bağlı, joule yüksek ise o kadar dayanıklı. Sendeki prizin kablosunun yanında büyük bir kırmızı ışık mı var? Eğer dediğim gibi ise aşırı voltaj için olan otomatik sigorta. @egesacinti hydra 3 yıl önce

    Viko Akım ve Çocuk Korumalı Topraklı 6'lı (altılı) Kablolu Grup Priz bundan bende var. Şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Amazon fiyatı 79TL. Alınabilir bir ürün.

    Tekli dersen Powermaster Akım Korumalı Tekli Priz Siyah var. Bu da 60TL civarında. Powermaster 16817 Tekli Akım Korumalı Priz BEYAZ gittigidiyor sitesinde 44TL https://www.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/powermaster-16817-tekli-akim-korumali-priz-beyaz_pdp_592657369

    murat murat (12492)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Apc Schneider Priz Çıkışlı Akım Koruyucu ) 85 TL JUE DEGERI YUKSEK YANI KORUMA DEGERI ARASTIR DERIM ben1453 3 yıl önce