AKK (adil kullanım kotası) neden kalkıyor?

akk kullanım kotası kalkacak diye duydum, neden kalkıyor? yerine ne gelecek

ozgurlol ozgurlol (268)
5 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    AKK internet kullanıcılarının isteği üzerine kalkıyor. Bu konuda yoğun bir kamuoyu vardı zaten yıllardır.  Kotan doltuktan sonra yavaş hızda internette gezinmekten doğal olarak kimse memnun değil.

    Yerine yeni bir şey gelir mi belli değil açıkcası. Sadece şuan kalkacağı konuşuluyor. İlgili bakanın bugün açıklamaları vardı. Tabi bizim servis sağlayıcılar uyanıktır. Bunu da bir kılıfa sokarlar.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

      İnsanlar adil kullanım kotasının kalkmasını değil, "gerçek sınırsız internet" kullanabilmek istiyorlar. Ama hep böyle kelime oyunları yapılıyor. Adil Kullanım Kotası kalkacak, peki sonra ne olacak? Sonrasıyla alakalı nedense hiç açıklama yapan yok. Benim ciddi endişelerim var.

      omercik omercik (9418)
      5 yıl önce cevaplandı

        Interneti sınırsızca kullanmayı kim istemez? İnsanlar ne kadar indirdim, ne kadar kotam kaldı sıkıntısı çekmek zorunda değil.  İnternet bilgi demek. Zaten parasını ödüyorsun. Ama onlar teknolojik alt yapılarına yatırım yapmak yerine böyle kısıtlamalarla daha çok kazanma derdindeler.

        AKK kalkarsa bağlantı hızının el verdiği oranda sınırsızca indirme yapabilirsin.

        hakan hakan (15424)
        5 yıl önce cevaplandı

          Hanginizi Cevap seçsem karar veremedim ☹️

          ozgurlol ozgurlol (268)