aktif pencere yenileme

iyi günler sn editör...sitenizi takip ediyorum cok bılgılendırıcı tesekkur ederım....sayenızde cyrptolu fotograflarımın sifresini cözdum...Allah razı olsun...

sorum su sekilde...nette arastırma yaptım ama kesin bir sonuca ulasamadım sızın bilgi vereceginize inanıyorum...tarayıcıda degılde bilgisayarda normal pencere actıgımda bellı bır sure sonra dokunsamda dokunmasamda kendini yeniliyor...mesela cok klasorlu bir dosya actım ortalara geldım bır bakmısım basa donmus bunun olmaması ıcın ne yapabılırım tesekkur ederım

researcher09 researcher09 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Yoğun işlemler sonucunda bu hata oluyor işlemcilerin  komutu yerine getirememsinden kaynaklanıyor  sık oluyorsa bu sorundur arada oluyorsa  normaldir genlde bu sorun oluyor  bilgisayara birkaçyıl önce format atılmış ise format atmanızı tavsiye ederim çözüm olarak sfc /scannow sistem hata taraması yaptırabilirisiniz başlat / cmd yazın yönetici olarak cmd.exe çalıştırın bu komutu yapıştırın entra basın "sfc /scannow" kolay gelsin

    candan candan (4301)
    6 yıl önce cevaplandı

    • MAALESEF OLMADI AYNI SEKILDE SORUNUM DEVAM EDIYOR... researcher09 6 yıl önce
    • format atarsın sorunun düzelir@researcher09 candan 6 yıl önce
    • format nasıl atılır burdan bizde sana yardımcı oluruz candan 6 yıl önce
    • Fomat benım ıcın en son cozum...tıpkı cekılmeyecek dısı ceken dıscı ceken mısalı...win8 kullandıgım ıcın ayarlar menusunden yapabılırım...tesekkur ederım candan hanım researcher09 6 yıl önce
    • @researcher09 bayan değilim ben bayım. karar sizin tavsiye bizden candan 6 yıl önce
    • tmm teşekkür ederim tekrar...ilginiz için...zahmet verdim researcher09 6 yıl önce

    tesekkurler dedıklerınızı yapıcam...her pencere acıldıgında yapıyor bu maalesef...bakalım duzelecekmı

    researcher09 researcher09 (1)
    6 yıl önce cevaplandı

    • denedim ancak su cevabı alıyorum... YOU MUST BE AN ADMİNİSTRATOR RUNNİNG A CONSOLE SESSİON İN ORDER TO USE THE SFC UTİLİTY... diyor... researcher09 6 yıl önce
    • ok...oldu yonetıcı olarak yaptım taramaya başladı İnsallah sorunum cozulıur researcher09 6 yıl önce
    • deneyin bakalım evet bu scannow taraması sisitemde çok hataları düzeltiyor candan 6 yıl önce
    • taramayı yaptım...tarama sonunda soyle bır uyarı aldım... researcher09 6 yıl önce
    • resource found corrupt files but was unable to fix some of them.Details are included in the CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.Log. For example C:Windows\Logs\CBS\CBS.Log. Note that logging is currently not supported in offline servicing scenarios researcher09 6 yıl önce
    • hataların bazıları duzeltılemedı gıbısınden... researcher09 6 yıl önce
    • win8.1 kullanıyorum bu arada researcher09 6 yıl önce
    • dism.exe /online /cleanup-image /restorehealth bu seçenek ıse yararmı acaba... researcher09 6 yıl önce