Alacağım Ekran Kartı Ana Karta Uyar Mı?

Merhaba. MSI Amd Radeon R7 250 2GB OC 128Bit GDDR3 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı alacağım. Bilgisayarım eski. Her ekran kartı her anakarta takılır mı? Ya da bu ekran kartı benim bilgisayarımın anakartına takılır mı? Anakartımın üzerinde şöyle yazıyor: Gigabyte-M61PME-S2. Şimdiden teşekkür ederim.

mstfz2001 mstfz2001 (17)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Evet, anakartında bu ekran kartını kullanacağı (takılacağı) PCI Express genişleme yuvası (slot) bulunuyor ama almayı düşündüğün ekran kartında PCI Express 3.0 teknolojisi mevcut olduğunu düşünürsek anakartın bu ekran kartının tüm özelliklerini kullandıramayacaktır. Yani kullanabileceksin ama ileri bir teknoloji olan PCI Express 3.0 özellik ve performansıyla değilde herhangi bir PCI Express kart olarak.. Böyle oluncada 3.0 özelliksiz hesaplı bir ekran kartı almak daha rasyonel bir tercih olur.

    GA-M61PME-S2 (tıkla)

    MSI R7 250 OC GDDR3 2GB 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)