Alan adı (domain) Godaddy'e nasıl transfer edilir?

Başka bir şirketten alınan alan adı yani domain godaddy'a nasıl transfer edilir?

alattin alattin (16984)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Alan adını Godaddy'e transfer etmek için önce alan adını transfer işlemine hazırlamalısınız.

    Alan adının Godaddy'e transferinden önce yapılması gerekenler:

    Alan adı (domain) kilidinin kaldırılması:

    1. Alan adını aldığınız sitenin yönetim paneline girin.
    2. Alan adının kilidini açın. Bu özellik alan adını yönettiğiniz panelde bulunur. Lock- Unlock olarak görünebilir.
    3. Bu işlemden sonra  authorization code (yetkilendirme kodu), EPP kod veya Transfer Key (transfer anahtarı) olarak adlandırılan bir kod tarafınıza verilecektir.
    4. Bu kod mail adresinize gönderilebilir veya size yönetim panelinde sunulabilir.
    5. Godaddy üzerinden Alan adı transferi satın alın (Domain name transfer).
    6. Godaddy email adresinize  transaction ID ve security code gönderecektir.
    7. Bu işlemden sonra elinizde transaction ID ve security code olarak iki kod bulunacaktır.

    Alan adının (Domain) Godaddy'a transfer edilmesi:

    1. Godady yönetim paneline girin.
    2. Domains (Alan adları) bölümünden Transfers  bölümüne girin.
    3.  Authorize transfer (transferi yetkilendir) seçeneğine tıklayın.
    4. Add Now (şimdi ekle) tıklayın.
    5. Transaction ID  (İşlem ID )ve  Security Code (Güvenlik Kodu) bölümüne  daha önceki alan adının trasnferinden önce yapılması gerekenler aşamasında size verilen kodları yazın.
    6. Add butonuna tıklayın.
    7. Sonraki adımda Basic seçeneğini  seçin ve  Authorization Code girin.
    8. Son adımda I authorize the transfer..., ve  Finish. tıklayın.

    Bu işlemden sonra alan adınız Godaddy'e transfer olacaktır.

    alattin alattin (16984)