Alan adını değiştiren bir sitenin önceki alan adını neden alamıyorum?

Örneğin, www.misty.com giriyorum yukarıda www.uzmanim.com oluyor ama domain alım sitesinde misty.com uygun değil(alınamaz) gözüküyor.

Yani misty.com u alan kişi adı değiştirip uzmanim.com yapmış ama misty.com boşta değil. Neden?

misty misty (556)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Alan adını biri almış ve yönlendirmiş demektir.

    örneğin aaa.net yazdığınızda karşınıza bbb.net gibi bir site geliyorsa, birileri aaa.net adresini satın almış ve bbb.net adresine yönlendirmiş demektir.

    Bu sebepten siz aaa.net adını satın alamazsınız. Bu yöntem sıkça kullanılan bir yöntemdir.

    alattin alattin (16999)
    7 yıl önce cevaplandı

    • @alattin bbb.net sitesini kapatırlarsa aaa.net de bbb.net de satın alınabilir durumda olur mu? misty 7 yıl önce
    • @misty hayır satın alınamaz. Senin satın almak istediğin alan adından vazgeçmeleri lazım. Aslında her iki alan adının bir farklı yok. Yani yönlenmenin tek sebebi bir tür ayar yapılmış olması. aaa, bbb kafanı karıştırmasın. alattin 7 yıl önce
    • Anladım. Teşekkürler. misty 7 yıl önce