Aldığım bilgisayarın oyunlardaki performansı nasıl olur?

Öncelikle selamun aleyküm, yeni bir bilgidayar aldım pek bilgim olmadığı için uzman arkadaşlarıma sormak istedim. Oyun delisi değilim PC de en fazla 1 veya 2 oyun bulundururum. Oyun performansı olarak pişman olur muyum? Yardımcı okursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.

Aldığım bilgisayar bu: Asus X542UR-GQ434 Intel Core i5 8250U 4GB 1TB GT930MX Freedos 15.6" Taşınabilir Bilgisayar

ertugrulbeym ertugrulbeym (5)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Grafik kartın @darkcrak 'ın önerdiği bilgisayardaki gibi, MX150 olsaydı ve RAM'ini en az 8GB 'a yükseltebilsen çoğu oyunu grafik ayarlarını medium/low ayarlarla ızdırapsız oynayabilirdin. Ama artık almışsın sanırım, yine de şuradan MX150 ile senin GT930MX'in performans karşılaştırmasına bakman fikir verebilir.

    EDİT:

    ertugrulbeym

    Oynayacağın oyunlar kasıyorsa mutlaka oyunların içindeyken grafik ayarlarını düşür öyle dene.

    Pubg için,
    Senin Laptopdaki ekran kartı tam olarak oyunu rahat oynatmayabilir,Sende takılmalar olabilir ama,
    Tüm ayarları "very low" yaparsan , çözünürlüğü de  720p yaparsan sanırım 25-30 Fps alabilirsin ama keyif verirmi bilmiyorum.

    Şurada senin GT930MX ile PUGB test edilmiş bak istersen.Yalnız RAM 12GB kullanmış

    muvel muvel (332)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Başka kanalların linkini paylaşma darkcrak 5 yıl önce

    Sitedeki yorumlara bakıyorum ve bir kişi gta 5 i kasmadan oynuyorum diyor ama sen en iyisi

    MSI GL62M 7RC-042XTR Intel Core i5 7300HQ 8GB 1TB MX150 Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar al biraz büçceni aşar ama biraz daha paranı biriktir RAM da iyi

    darkcrak darkcrak (5168)
    5 yıl önce cevaplandı

      @muvel çok teşekkür ederim RAM’I 8GB yaptım, şuan önerdiğiniz herhangi bir şey var mı oyun performansı için? Kısacası Pubg oynucam

      ertugrulbeym ertugrulbeym (5)