Alexa sıralaması hakkında

Merhabalar web sitemi açalı 11 gün oldu.Alexa'da sıralama siteyi açtıktan 4 -5 gün sonra baktım 17,654,854 gibi birşeydi 2 gün sonra 14,654,854 felan oldu bugün 11,654,854 gibi bir rakamdı ve Türkiye sıralamasına gösteriyordu önceden göstermiyordu şimdi ise global rank 8,125,251  rank in Turkey 82,783 yazıyor.Bu siteyle ilgilendiğim içerik eklediğim için mi oluyor yoksa bu siteyle hiç ilgilenilmese bile böyle düşer mi ? Birde 11 günlük bir siteye göre sıralamam nasıl ?

@alattin abi sizide konuya bekliyorum :)

yumuklusucurta yumuklusucurta (89)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Alexa.com verileri kullanıcı bilgisayarlarına yüklü eklentilerden alır. Örneğin Google Chrome üzerine yüklü olan eklentilerden pek çoğu alexa.com sitesine veri sağlar. Kullanıcı bilgisayarlarından alınan bu veriler, kullanıcının hangi sitelere giriş yaptığı gibi, alexa.com içindeki sıralamalarda kullanılır.

    Siten alexa.com üzerinde veri sağlamıyorsa henüz görüntülenecek kadar veri toplanamamış demektir.  Siten gerçekten trafik almaya başlar ve hitin yükselirse veriler görüntülenmeye başlayacaktır. Panik yapma. Senin yapabileceğin bir şey yok bunun için.
    not: allatin abimizin cevabı daha öncedn bende sormuştum...
    ve bu arada rank ne kadar düşse o kadar iyi olması lazım google 1.ci sırada :D

    krsn krsn (233)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Zaten ne kadar düşerse o kadar iyi olduğunu biliyorum.Benim merak ettiğim içerik eklemenin bir etkisi var mı diyeydi cevabı aldım işte şimdi tek merak ettiğim 11 günlük bir site için sıralama nasıl ? yumuklusucurta 6 yıl önce
    • site link atarmısın ? krsn 6 yıl önce
    • gayet iyi bence krsn 6 yıl önce

    Başlangıç için değerlerin gayet iyi.  Siteye içerik girdikçe ve trafiğin arttıkça bu değerler daha da iyi olacak.

    Fakat 11 günlük site için bu değerler biraz aldatıcı olabilir. O sebepten şuan için bu değerler üzerinde çok da takılma.

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

      Doğal olarak  sen sitene içerik ekledikçe sitenin trafiği artıyor ve alexa sıralaman yükseliyor

      umuttt umuttt (207)