ali express üzerinden ürün aldım china post registered air mail ile gönderildi RE ile başlayan CN ile biten takip numarası ile 50 gündür haber yok.

ali express üzerinden ürün aldım china post registered air mail ile gönderildi RE ile başlayan CN ile biten takip numarası ile 50 gündür haber yok. Bu posta ile gönderildiğinde Türkiye ye geldiğinde ürün takipsiz mi kalıyor ? 1 aydır 'ürün sevk edilmeye hazır' statüsünde beklemektedir. Yardımlarınız ve bilgilerinizle rica ederim.

slipknot1905 slipknot1905 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Şöyle bir durum var. Ürün diyelim ki Çin'den yola çıktı. Türkiye'ye giriş yapana kadar yolda görünür.  Gemi ya da uçakla geliyorsa burada PTT teslim alana kadar durumu yolda olarak görünür.

    Elindeki takip numarası ile önce AliExpress üzerinden sonra da https://gonderitakip.ptt.gov.tr/ adresinden takip edebilirsin. PTT ürünü takip aldığında yukarıdaki adrese bilgileri girmeye başlayacak ve Türkiye'deki takibi yapabileceksin. Pandemi nedeni ile aksamalar yavaşlıklar söz konusu olabiliyor.

    hakan hakan (15424)