Alibaba'dan 500 dolar laptop aldım, gümrük 1200 dolar fiyat çıkardı

Alibaba üzerinden 500 dolarlık laptop alacağım. Gümrüğe takıldığında bu laptobun orjinal fiyatını 1200 dolar çıkardılar . Ben 1200 dolar üzerinden mi ödeme yapacağım yoksa 500 dolar üzerinden mi

ckarabulut35 ckarabulut35 (1)
4 yıl önce sordu

  • Sanırsam gümrük senden bir miktar para aldı. darkcrak 4 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Gümrük fiyatı ne derse onun üzerinden yapacaksın. Almadan bize sorsaysın sana alma derdik. Geçmiş olsun. Gümrük diyorki bu ürünün normal fiyatı budur. Fiyatı bilerek düşük yazmışlar. Vergi kaçırmak için. O yüzden gümrük ne derse o fiyattan vergilenir ürün.

hakan hakan (15424)
4 yıl önce cevaplandı

    Keşke araştırsaymışın para boşa gitmemiş olurdu.

    infinity infinity (402)