Alibaba'dan nasıl alış-veriş yapılır?

Şu ürünü buldum. Minimum sipariş miktarı ile fiyatı çok uygun geldi bana. 20 tane alsam gümrüğe takılır mı? Ya da satıcının göndermemesi gibi bir durum oluşur mu? Kargo ücreti nerede yazıyor? Satıcıyla iletişime mi geçip belirtilecek? Fotoğrafta görülen ürün gerçek açıklamada da çelik yazıyor ancak elime sahte, tahta, mukavva gibibir malzeme gelmesi söz konusu mu? Aliexpress'ten zamanında 4 tane almıştım bu bıçaktan, şimdi oradaki bıçakların tane fiyatı kargoyla ve gümrük vergisiyle beraber 150 TL'ye geldiği için Alibaba'dan toptan bakıyorum. Yardımcı olur musunuz?

hydra hydra (3800)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Alibaba'dan daha önceden bir şeyler almıştım ve istediğim üründen gelmişti. Alibaba sitesi eski bir site ve ayrıca güvenilir bir site.

    Kargo ücreti nerede yazıyor?

    Ürünü satın alırken kredi kartı bilgilerini girmeden önce sana soruyordu diye hatırlıyorum.

    Fotoğrafta görülen ürün gerçek açıklamada da çelik yazıyor ancak elime sahte, tahta, mukavva gibibir malzeme gelmesi söz konusu mu?

    Eğer açıklamadaki gibi bir ürün eline gelmezse alibaba ile iletişime geçersen sana yardımcı olabilirler.

    Aliexpress'ten zamanında 4 tane almıştım bu bıçaktan, şimdi oradaki bıçakların tane fiyatı kargoyla ve gümrük vergisiyle beraber 150 TL'ye geldiği için Alibaba'dan toptan bakıyorum. Yardımcı olur musunuz?

    Evine gelen PTT görevlisine gümrük parasını ödeyeceksin.

    darkcrak darkcrak (5168)