Aliexpress'den telefon alınır mı? Telefonlar garantili mi?

Bir çok telefonun lansmanı yapılıyor fakat Türkiye de satışa sunulmadan Aliexpress'de satışa çıkıyor nasıl oluyor bu

Aliexpress'den telefon alınır mı?

Alınırsa garantili mi olur?

Garantili olursa Türkiyede servise verebilirmiyim bu telefonu?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Aliexpress yabancı site olduğu için ve yeni çıkan telefonlar da yabancı ülkede ilk olarak dağıtıma çıktığı için Aliexpress de yeni çıkan telefonlar Türkiye'ye gelmeden satışa sunulması normal çünkü ilk olarak yabancı ülkede satışa sunuluyor ve ordan da Türkiye'ye geliyor 2-3 Ay sonra bu tahmini rakam.

    -Aliexpress'den alınan telefonlar garantilidir fakat bazıları da garantili değildir bunu öğrenmek için satıcının açıklamasına bakman gerekecektir.

    -Aliexpress'den alınan telefonlar citten ucuz fakat onu alcaksın bir de gümrük vergisi ödüyeceksin bir de üstüne Türkiye için IMEI satın alacaksın telefonun değeri uçtu gitti fakat Türkiye'ye gelene kadar beklersen biraz daha uygun fiyata alabilirsin.

    Gümrük Vergisi Hesaplama - En Kolay Yöntem | Yurt dışı alışveriş vergi nasıl hesaplanır?

    http://vergihesapla.com

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

      Telefon alırken açıklamayı okuyun, Garantili olup olmadığı, sıfır olup, ikinci el olup olmadığı gibi faktörleri göz önünde bulundurun. Kaldı ki garantili olsa bile bozulma durumunda siz telefonu geri yollarsanız bir ton para ödemeniz gerekir.

      hydra hydra (3800)