Aliexpress durum: closed ne demek?

AliExpress siparişimin durumunda Durum: Closed yazıyor. Bu ne anlama geliyor? Siparişim iptal mi edildi? Kartımdan para çekildi mi?

alattin alattin (16999)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    AliExpress siparişimin durumunda Durum: Closed yazıyor bu ne anlama geliyor?

    Aliexpress closed şu anlama gelir: siparişiniz bir sebepten dolayı iptal edildi. Bu sebep genelde kredi kartı yerine banka kartı (nakit kart) kullanıldığında ortaya çıkar ve çoğunlukla sebebi güvenliktir. Kartın size ait olup olmadığının kanıtlanması gerekir.

    Kullanılan banka kartı size mi ait Aliexpres buna dair kanıt ister. Genelde kimlik kartınız ve banka kartınızın birlikte olduğu bir fotoğraf kanıt olarak kabul edilir.

    Bir de banka kartı ( hesap kartı / Nakit kart ve kupon birlikte kullanırsanız bu bazen kural ihlali oluşturabiliyor. O yüzden kullandığınız kuponun kullanım şartlarına mutlaka bakın.

    Banka kartınızdan para çekildiyse bu para belirli bir süre (7-15gün) sonra kartınıza iade edilir. Ama bazı durumlarda bu süre uzayabilir. Bu durumda bankanız ve Aliexpress müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekecektir.

    alattin alattin (16999)