AliExpress hangi ödeme yöntemlerini kabul ediyor?

Aliexpress web sitesinde hangi kredi kartlarını kullanabilirim? AliExpress üzerinden banka kartı ile sipariş verebilir miyim?

AliExpress üzerinden ininal kart ile sipariş verebilir miyim?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    AliExpress hangi ödeme yöntemlerini destekliyor?

    AliExpres web sitesi ve AliExpress mobil uygulaması farklı ödeme yöntemlerine sahip.

    AliExpress uygulaması üzerinde

    • Visa, MasterCard, Maestro
    • Discover Kart ve  Diners Club Kart
    •  American Express, QIWI, Boleto, bancontact, iDeal
    • Przelewy24, SMS ile ödeme (Rusya için sadece)
    • AliExpress Pocket

    yöntemleri ile ödeme yapılabiliyor.

    AliExpress web sitesi üzerinden (PC veya tablet üzerinden aliexpress.com adresine girerek)

    • Visa, MasterCard, Maestro
    • Discover ve Diners Club kart
    •  American Express
    • Wire Transfer, Webmoney, Yandex.Money, Western Union, QIWI, DOKU
    • Mercado Pago, Boleto, bancontact, TEF, iDeal, Giropay, Sofort Banking, Carte Bancaire (Carte Blue), Przelewy24
    • SMS ile ödeme (sadece Rusya)
    • Peşin ödeme / kapıda ödeme (Sadece Rusya için geçerli)
    • AliExpress Pocket

    Yöntemleri ile ödeme yapılabiliyor.

    Çok yoğun dönemlerde, mesela muhteşem cuma, black friday, yeni yıl gibi dönemlerde ödeme yöntemleri hata verebiliyor. Bu durumda farklı ödeme yöntemi ile denemeniz öneriliyor. AliExpress böyle diyor.

    Banka kartı / ATM kartı / Para çekme kartı  ile ödeme yapabilir miyim?

    Banka kartınız Visa veya MasterCard özelliğine sahipse banka kartı ile ödeme yapabilirsiniz

    mastercard

    Banka kartınızın üzerinde Visa ya da MasterCard logosu görüyorsanız AliExpress alışverişinde kullanabilirsiniz. Elbette hesabınızda para olması koşuluyla.

    Fakat ben özellikle mutlaka kredi kartı kullanmanızı öneriyorum. Eğer bir sorun olursa banka kartına iade işlemi çok daha uzun sürüyor.

    ininal Kart AliExpress'te kullanılabilir mi? Ön ödemeli kartlar AliExpress üzerinde kullanılabilir mi?

    ininal Kart gibi ön ödemeli kartlar ile de AliExpress siparişlerinde kullanılabilir. Fakat bilmeniz gereken şey şu. Ödeme sırasında örneğin ücret 40TL görünüyor olabilir. İşlem sırasında kartınızdan 40.50 kuruş gibi farklı / fazla tutar çekilebilir.  Bu sebepten ön ödemeli kartlarda bakiyeniz her zaman bir kaç TL fazla olsun. AliExpress ücretlendirmeyi dolar ile yapıyor. Sitede TL olarak görebilirsiniz. AliExpress kendi kuru üzerinden Dolar / TL dönüşümünü yapıyor. Ödeme sırasında bankanıza ya da ininal kart merkezine ücreti dolar olarak bildiriyor. Bu durumda bankanın ya da sahip olduğunuz ön ödeme kartının dolar kuru farklı olabilir.  Arada bu sebepten bir fark oluşacaktır.

    alattin alattin (16999)