AliExpress Siparişin kapatıldı ne demek? Your order .... is closed ne anlama geliyor?

AliExpress üzerinden ilk kez sipariş verdim. Sipariş verdikten 1 hafta sonra  transaction@notice.aliexpress.com adresinden "Your order 30233333311331 is closed yazan bir mail aldım. Bu ne anlama geliyor? Siparişim kapatıldı derken iptal mi edildi? iptal edildiyse Ödediğim para ne olacak? Bir de siparişim neden kapatılmış olabilir?

Anonim Anonim (156)
11 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    AliExpress Siparişin kapatıldı, Your order .... is closed siparişin iptal edildi anlamına geliyor. Satıcının ürünü belirli bir sürede kargoya vermesi gerekir. Satıcı bu belirli zamanda ürünü kargoya vermezse sipariş iptal edilir.

    Bazen satıcı yanlış fiyatlandırma, yanlış kargo ücreti girer. Bu durumda da siparişini yine iptal eder.

    Sipariş kapatıldığında geri ödeme süreci başlar. 3 iş günü içerisinde işlemin devreye alınır. Bankaya ya da karına geri ödeme süresi 3 ile 20 günü bulabilir.

    Bu süreçte yapman gereken bir işlem yok. Ödemeni kredi kartı ile yaptıysan geri ödeme kartına + bakiye olarak yansıyacaktır. Ara ara kartının ekstresini kontrol edebilirsin.

    alattin alattin (16999)
    11 ay önce cevaplandı