AliExpress'te fiyatların yanında US yerine TRY yazıyor. TRY ne demek?

Bazı fiyatlarda US yazıyor. Daha önce hep US yazıyordu. Bugün baktığımda fiyatlarda  TRY yazıyor.   TRY ne demek?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aliexpress'te fiyatların yanında yazan TRY Türk Lirası anlamına gelir.  Türk Lirasının yurtiçinde kullanımında kısaltma TL'dir. Fakat uluslararası piyasalarda TL yerine TRY kullanılır.

    Türk Lirasının uluslararası kodu kısaca TRY'dir.

    Aliexpress dilini Türkçe olarak ayarlarsan fiyatları dolar olarak değil Türk Lirası olarak gösterir ve fiyatlarsa kısaltma olarak da TRY kullanılır.

    alattin alattin (16999)