Almak istediğim masaüstü sistem hakkında

Merhaba dostlar bir şey soracağım. Bir kasa gördüm fiyatı 6.800 TL normalde ancak şuanda 6.375 TL'ye düşmüş. Link paylaşmak yasakmı bilmiyorum o yüzden burdan yazayım özelliklerini. Sorum şu: GTA 5, PUBG, Battlefield 1, Call of Duty gibi son çıkan güncel oyunları yüksek ayarda kasmadan oynayabilir miyim? 720P veya 1080P videolar çekebilir miyim? En yüksek ayarlarda çekemezsem en fazla hangi çözünürlükte çekebilirim? Birde bunlarda soğutucu varmıdır yoksa benmi almalıyım çünkü kasanın içi dar geldi bana biraz. Fiyatına değer mi onu merak ediyorum, oyunlarda kasma yaşar mıyım? 5 sene aradan sonra ilk defa pc alacağım..

Resim: https://i.hizliresim.com/Ayg0gB.jpg

ÖZELLİKLER

Bellek Hızı: 2400 MHz

Bellek Yuvası: 2

Bluetooth Özelliği: Var

Disk Kapasitesi: 128 GB SSD + 1 TB

Ekran Kartı Modeli: Nvidia Geforce GTX 1070 8GB

Ekran Kartı Tipi: Yüksek Seviye Harici Ekran Kartlı

Ethernet: -10/100/1000

Garanti Tipi: Resmi Distribütör Garantili

Harddisk Kapasitesi: 1 TB

HDD Hızı: 7200 RPM

HDMI: Var

İşlemci Cache: 8 MB Cache

İşlemci Hızı: 4.2 GHz

İşlemci Numarası: 7700K

İşlemci Tipi: Intel Core i7

Optik Sürücü: DVD RW

Ram Tipi: DDR4

Sistem Belleği: 16 GB

SSD Kapasitesi: 128 GB

USB: 4 x USB 2.0 - 5 x USB 3.1

akinbey54 akinbey54 (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Öncelikle bilgi sahibi olmanız açısından söylemek istediğim bazı hususlar var. Bir oyunu bilgisayarınızın açıp açamayacağını bilmek aslında zor değildir, her oyunun minimum sistem gereksinimleri vardır ve bunu kendi sistem özelliklerinizle karşılaştırıp o oyunu açabilme konusunda az çok fikir sahibi olabilirsiniz. Örnek olarak açıklamanızda belirttiğiniz oyunlardan GTA 5'in sistem gereksinimlerine bir göz atalım:

    GTA 5 Sistem Gereksinimleri

    İşletim sistemi: Windows Vista, Windows 7, Windows 8, 8.1 ve Windows 10 64-bit

    İşlemci: Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40GHz (4 CPU) / AMD Phenom 9850 Quad-Core İşlemci (4 CPU) @ 2.5GHz

    Ekran kartı: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)

    Hard Disk alanı: 65 GB

    Buna göre alacağınız bu bilgisayar GTA 5'i oynatır diyebiliriz. Çünkü sizin bahsettiğiniz bilgisayarın donanımsal özellikleri, GTA 5'in minimum sistem gereksinimlerinden daha üstün.

    Soğutucu olayına gelecek olursak, soğutucu muhtemelen vardır. 6.000 TL para ödeyipte karşılığında soğutucusu olmayan bir sistem almassınız diye düşünüyorum

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      istediğiniz tüm oyunları rahatça oynayabilirsiniz garantisini veririm

      ardavarol ardavarol (3)