Alpemix.exe nedir, virüs mü?

Arkadaşımın bilgisayarında masaüstünde Alpemix.exe adında bir dosya var. Tıklamaktan korktum. Alpemix.exe nedir, virüs olabilir mi?

Mavi X gibi bir simgesi var.

alivecan alivecan (337)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Alpemix.exe virüs değil, bir uzak bağlantı programı. Alpemix ile bir bilgisayardan başka bilgisayara (elbette izinsiz değil, her iki kişi de isterse) uzaktan bağlanabiliyorsun. Yani tıpkı Teamviewer mantığında çalışıyor. Daha önce uzmanim.net'te Alpemix hakkında detaylı bir yazı yazmıştım.

    Alpemix nedir, ne işe yarar? Alpemix nasıl kullanılır? linkine tıklayıp okuyabilirsin.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Alpemix.exe normal koşullarda virüs değildir.  Teknopars Bilişim Teknolojileri  adlı yerli şirketin uzaktan bağlantı yazılımıdır. Teamviewer benzeri bir programdır.

      Yine de virüs bulaşma ihtimali her .exe dosyasında vardır. Seni şüphelendiren bir durum varsa buradan virüs taraması yapabilirsin: Virüs Tarama

      Not: Bende bulunan alphemix.exe dosyasını tarattım. Rapora şuradan ulaşabilirsin:

      https://uzmanim.net/virustarama/rapor/4e1bcb6001128f968d35f5226a8298a70ece0a3bc01a55f357d44fb9ebd06db3

      Sadece fortinet Riskware/Generic tespit etti ama bu da yanlış teşhis.

      murat murat (12492)