Alt Gr - Alt tuşu ve Yön tuşları çalışmıyor

Merhaba herkese kafayı yemek üzereyim arkadaşlar, yaklaşık 3 saat önce normalce oyun oynuyordum ama her ne olduysa oyundayken yön tuşları oklar ve wasd de dahil olmak üzere takılı kalıyor sağ tuşa bassam sağa doğru gidiyor sol tuşa bassam sola doğru... Hiç durmuyor ve @ işareti yapamıyorum alt gr + q ve alt + q tuşları ile. ancak ctrl + alt + q ile oluyor. arkadaşlar oyun oynayamıyorum yardım edin dil de türkçe. Gerekirse TeamViewer vereyim eminim ki virüs yok bir şeyin ayarı değişti bilmeden. ayrıca http://uzmanim.net/soru/email-isareti-cikmiyor/4801 bu konuya da baktım sorun düzelmedi.

soufake soufake (8)
8 yıl önce sordu

  • SXE INJECTED adlı programı kullanıyor musun ? Bir de arka planda herhangi bir uygulama açıksa o nedenle tuşlar basılı kalıyor olabilir. ahmetsamil 8 yıl önce
  • kullanmıyorum hocam. ama sadece oyunda oluyor. normalde yön tuşlarının herhangi bir zararı yok. ki bu da bence olmaması gereken bir şey. daha 3 saat önce tertemizdi.. soufake 8 yıl önce
  • Bilgisayarında yapışkan tuşlar aktif mi peki ? ahmetsamil 8 yıl önce

Toplam 3 Cevap

  • Geçrekten heveslendim düzelecek diye bu sefer çünkü windows güncelleme yapacaktı birkaç gündür bende güncellemeyi yapıp bilgisayarı kapattım. açtığımda bu sıkıntı vardı, update yaptığı zamandan öncesine ayarladım yeniden başlattı fakat uyarı geldi yüklenemedi diye. http://prntscr.com/7ivhqb biraz cahilim bilgisayar konusunda sanırım sürücüde mi sorun? soufake 8 yıl önce
  • Bozma moralini, düzelir. Sistem geri yüklemeyi yeniden dene ama bu defa bilgisayarı güvenli mod'da başlatarak bu modda çalıştır sistem geri yüklemeyi ve eğer başka bir geri yükleme noktası varsa sistem geri yükleme arabiriminde, daha önce başarısız olunan değilde farklı bir geri yükleme noktasını dene. temmuz 8 yıl önce
  • Güvenli mooda başlatarak da denedim maalesef. http://prntscr.com/7iw65y burada bir program yüklemiştim 6 gibi orada geri yükleme yaptı. ama sorun düzelmedi. kesinlikle 15:05 güncellemesinden sonra oldu bu iş. ondan sonrakilerde zaten sorun vardı hocam. yani etki etmedi. bir öncekine alayım desem ta 12 haziranda. onu denesem mi? soufake 8 yıl önce
  • Evet, öyle yap. Yani 12 Hazirana geri al. Zaten bir önce yazdıklarımda anlatmak istediğimde buydu. temmuz 8 yıl önce
  • Yapacağım. Yarın lys sınavım olduğundan son kez derslere bakayım. Yarın eve geldiğimde ilk işim bu olacak ve dönüş yapacağım buraya, ilginiz için teşekkürler, iyi akşamlar dilerim. soufake 8 yıl önce
  • Yarınki imtihanında başarılar dilerim :) Benim oğlumda öğrenci. Bir dahaki öğrenim yılı sonunda fakülteyi bitirecek, ümit ediyoruz :) temmuz 8 yıl önce
  • Oğlunuza başarılar dilerim :) Sağlıklı bir şekilde en iyi yerlere gelir umarım. İyi dilekleriniz için teşekkürlerimi sunuyorum. :) soufake 8 yıl önce
  • :) temmuz 8 yıl önce
  • Ne desem bilemiyorum Allah sizden razı olsun. Sınavdan sonra geldim direkt bilgisayarın başına 12 haziran da fayda etmedi son çareyi 30 mayısta buldum geri yükledi ve her şey eskisi gibi oldu. Bu kadar uğraştınız çözüm bulmaya çalıştınız gerçekten çok teşekkür ederim size... Sınavdan sonra güzel moral oldu. :) soufake 8 yıl önce
  • Geçmiş olsun. Bilgisayarının düzelmesi içinde ama esas olarak bugün girdiğin imtihan için.. Yüksek puan almanı ve iyi bir okul kazanmanı diliyorum. Kendine iyi bak :) temmuz 8 yıl önce
  • Teşekkürler. Siz de. :) soufake 8 yıl önce

Merhaba,

Sorunun tam çözüleceğini zannetmiyorum ama yine de bi umut yardımcı olmak istedim.

  1. Denetim Masası'na girin.
  2. Erişim Kolaylığı'na tıklayın.
  3. Daha sonra aşağıdan Klavye Kullanımını Kolaylaştır'a tıklayın.
  4. Aşağıda Klavye Ayarları'na tıklatın.

Burada Yineleme Gecikmesi'ni 3.bölgeye , Yineleme Hızını ise sonuna kadar getirin.

Not : Dediğim gibi pek emin değilim çözüleceğinden fakat yine de bir deneyin siz.Aynı şekilde sorun devam ederse bilgilendirirsen sevinirim :)

ahmetsamil ahmetsamil (268)
8 yıl önce cevaplandı

  • Hocam ayar aynen dediğiniz gibi ayarlıymış. (http://prntscr.com/7iv0ax) format gerekmeden halledebilirsem ne ala. :/ soufake 8 yıl önce
  • Aynı şekilde Ana Menü'nünde fotoğrafını yollar mısın ? ahmetsamil 8 yıl önce
  • Sorun klavyedenden de kaynaklanıyor olabilir.İnternetten araştırdığım kadarıyla klavyeyi değiştirince çoğu kişinin sorunu çözülmüş. ahmetsamil 8 yıl önce
  • Sorunu çözemedim.Daha bilgili Abilerimiz , Ablalarımız var sitede.Olmazsa onlar çözebilir. Peki son bi öneri , arkaplandaki bütün uygulamaları kapatıp oyunu açmayı deneyin.Bir de bu sorun hangi oyunlarda oluyor ? Sadece oyunlarda mı oluyor yoksa normal Chrome'da gezinirken de oluyor mu ? ahmetsamil 8 yıl önce
  • yön tuşlarının oyunda sorun çıkarmasına anlam veremedim basılı kalmadığı halde basılı kalmış gibi. her uygulamayı kapatıp denedim o da olmadı maalesef. soufake 8 yıl önce
  • Gerçekten kusura bakmayın.Sorununuzu çözemediğim için.Zaten daha bilgili kişiler sorununuzu görünce çözeceklerdir emin olun takipte kalın :) ahmetsamil 8 yıl önce
  • teşekkür ederim tüm yardımlarınız için soufake 8 yıl önce
  • Ben teşekkür ederim. :) ahmetsamil 8 yıl önce

Merhaba dostum ikimizede aynı zamanda aynı sorun oldu galiba tesadüfe bak... win 8.1 kullanıyorum en son windows updatelerini yapmıştım ondan sonra oldu bu sen ne yaptında oldu ? bide çözümünü bulunca bana da haber verir misin

bcaggul bcaggul (117)
8 yıl önce cevaplandı

  • Benzer probleminle ilgili konuya bak bcaggul. Orada çözümü göreceksin. temmuz 8 yıl önce
  • Bu anlaşılmazlıklar ve gözden kaçmalar varılan çözümler için "kabul" butunana basmadığınız için/çözüm gerçekleşti işareti koymadığınız için oluyor. Halbuki bu hassasiyet gösterilse.. temmuz 8 yıl önce
  • kusura bakmayın gerçekten site hakkında çok bilgim yoktu. soufake 8 yıl önce