Altruistic virüs mü? Altruistic virüsü nasıl kaldırılır?

Bilgisayarımda Altruistic virüsü var. Çeşitli sitelerde bitcoin miner olarak yazıyor. Altruistic  kripto para üreten virüs diye bahsediyorlar. Antivirüs programları  Altruistic virüsünü bulamıyor. Her şeyi denedim ama  Altruistic virüsünü temizleyemedim.  Altruistic hizmeti çalıştığında CPU aşırı kullanılıyor.  Altruistic nasıl temizlenir? yardım ederseniz sevinirim.

Anonim Anonim (156)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Altruistic service

    • Altruistics.exe (22.27 MB)
    • AltruisticsUninstaller.exe (207.46 KB)

    gibi dosyalardan oluşuyorsa bir virüs değil fakat PUPs denen olası istenmeyen yazılım sınıfına girer ve bu yazılımları bilgisayardan kaldırmak gerekir.

    Bu dosyalar genelde C:\Program Files (x86)\Altruistics klasöründa olur bu klasör altındaki AltruisticsUninstaller.exe dosyasını çalıştırdığında kaldırma işlemi başlar.  Altruistic service  de hizmetlerden silinir.

    Bazen de yükleme klasörü olarak

    • C:\Users\UserName\AppData\Roaming\Altruistics

    görünebilir. Tam kurulu olduğu klasörü bulmak için görev yöneticisinde Altruistics.exe dosyasını bul. Sağ tuşla tıkla ve açılan menüden Dosya konumunu aç seçenenği seç. Burada AltruisticsUninstaller.exedosyasını bul ve çift tıkla. Kaldırma işlemi başlayacaktır.

    murat murat (12492)