Amazon Japonya güvenilir mi? Amazon Japonya'dan nasıl sipariş alınır?

Amazon Japonya'ya giriyorum Türkiyeye göre gayet iyi fiyata satılıyor ekran kartı falan. Almaya çalışanlara baktım ancak çoğunun hesabı kapatılmış, niye böyle saçma bir şey yapıyorlar? Garanti durumu hakkında da bir bilgi yok, mesela normal bir şekilde Amazon'dan aldığınız ürünler Amazon Global garantili ancak Japonya da böyle bir şey var mı bilmiyorum.

Mesela RTX 3060 için 68000 Yen çok ucuz, ülkemizde tek bile satılmıyor bu ekran kartı. Satılanlar da minimum 10000 TL.

hydra hydra (3800)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Amazon Japonya sitesine baktım. Türkiye ile ilgi bir kısıtlam göremedim. Hatta nakliye ücretini bile yazmışlar.

    Zaten Türkiye'ye yollamayan satıcılarda "This item cannot be shipped to your selected delivery location." ibaresi var.

    Ödeme ekranında iki seçenek sunuyor "Convenience Store/ ATM/ Internet Banking/ e-Money payment" ve COD

    Convenience Store/ ATM/ Internet Banking/ e-Money payment:  Sadece Japon'ya için geçerli. Ama seçip sipariş verebiliyorsunuz.
    COD: Cash on Delivery yani Kapıda Ödeme. Bu seçenek zaten seçilemiyor.

    Kredi Kartı Ekleyerek: Bu normal ödeme yöntemi.

    Sanırım siparişi iptal edilenler vs "Convenience Store/ ATM/ Internet Banking/ e-Money payment:" seçeneği ile ödeme yapıyorlar.  Ya da ürünlerin Türkiye satışı yasak ama yanlış yapılandırmadan dolayı sipariş verilebiliniyor.

    alattin alattin (16999)